У пошуках джерел поповнення державного бюджету в Росії з 1 жовтня уряд вводить мита на експорт товарів, які залежатимуть від курсу рубля. Таким чино, чим слабшим буде рубль — тим більше отримає федеральний бюджет, випливає з ухвали російського уряду від 21 вересня.
Як пише Moscow Times, «податок на девальвацію» стягуватимуть при курсі долара вище 80 рублів. При курсі 80-85 рублів за долар мито складе 4%, 85-90 рублів - 4,5%, 90-95 рублів - 5,5%, вище 95 рублів - 7%.
Під оподаткування потрапив доволі широкий перелік товарів: риба, овочі та фрукти, алкоголь, цемент, полімери, каучук, гума та вироби з них, хутро, папір та картон, вовна, бавовна, текстильні матеріали, кераміка, дорогоцінні метали та ювелірні вироби, чавун, феросплави, вироби з чорних металів, необроблений алюміній, свинець, олово та багато інших.
Виняток зроблено для товарів, на які діють експортні мита. Це, зокрема, нафту, газ, зерно. Крім того, збори не стягуватимуться з м'яса, книг, одягу та взуття, автомобілів.
Офіційно в російському уряді пояснили таке нововведення «захистом внутрішнього ринку». Однак джерела російського агентства РБК зазначили, що новий податок ініціював Мінфін РФ, якому потрібно 500-700 млрд. рублів для балансування бюджету.
Так, впродовж січня-серпня у російській казні утворився дефіцит у вигляді 2,36 трлн рублів, а рекордний військовий бюджет розміром 5 трлн рублів витратили ще в липні. Тому було ухвалене рішення подвоїти його до 9,7 трлн рублів
Новий податок торкнеться експорту товарів приблизно на $150 млрд, або третини всього експорту Росії.
Видання зазначає, що на закритті торгів Московської біржі у четвер долар коштував 95,91 рубля, а це означає, що «курсове мито» стягуватиметься за максимальною ставкою. З початку року курс долара в Росії валюти зріс на 33%, а євро – на 36%. Згідно з прогнозами економістів, другому кварталі 2024 року курс долара може зрости до 110 рублів.
У рф намагаються зупинити «крах рубля». Якщо ви вже замріялися про завтрашній крах рф, то ні — це не швидкий шлях, але дуже повчальний. Чому? Про це в тексті Юлії Самаєвої «Спецоперація з девальвації рубля іде за планом».