Вчора, 2 жовтня, президент РФ Володимир Путін своїм указом реформував управління з соціально-економічного співробітництва з СНД, Абхазією і Південною Осетією. Тепер це управління з прикордонного співробітництва. Його начальником залишився соратник Владислава Суркова Олег Говорун. Про це повідомляє видання Коммерсантъ.
Джерело видання зазначає, що раніше в АП питаннями СНД могли займатися помічник президента з міжнародних питань Юрій Ушаков, управління Володимира Чернова та управління Олега Говоруна. Президентський указ фактично робить очолюване Владиславом Сурковим управління уповноваженим за "складні прикордонні території".
Перетворення формалізують вже сформовану практику, відповідно до якої Сурков є відповідальним за політику щодо Абхазії і Південної Осетії, а також бере участь у реалізації "Мінська-2". "Такий формат дозволить АП більш ефективно взаємодіяти з країнами СНД і частково визнаними республіками",- вважає співрозмовник.
Зазначається, що в управлінні соціально-економічного співробітництва з СНД, Абхазією і Південною Осетією не було жодного співробітника, який по суті займався безпосередньо СНД.
Нагадаємо, в травні президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України в роботі статутних органів Співдружності Незалежних Держав (СНД).
1993 року Україна не підписала Статут СНД, тому де-юре не є державою-членом співтовариства, але має статус держави-засновника і держави-учасника СНД. Починаючи з квітня 2014 року співпрацю України в рамках СНД зведено до мінімуму. Україна вийшла з низки багатосторонніх угод у рамках СНД і призупинила членство в багатьох органах галузевого співробітництва.
Раніше Петро Порошенко також заявив про те, що Верховна Рада має прийняти рішення про одностороннє припинення дії низки положень договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ. Однак близько 30 міжнародних договорів, укладених в рамках СНД, представляють для України особливий інтерес. В їх числі не тільки угоду про зону вільної торгівлі. Це також і угоду про координаційні органи залізничного транспорту, меморандум про співробітництво у сфері міжнародних транспортних коридорів, угода про порядок вирішення спорів та інше.
Детальніше про вихід України з Договору про дружбу з РФ читайте в матеріалі Олени Зеркаль і Тараса Качки "Великий договір" - нюанси вирішують усе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".