В Раді Європи зафіксували проблеми у роботі судів і ЗМІ на континенті

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Раді Європи зафіксували проблеми у роботі судів і ЗМІ на континенті Совет Европы зафиксировал проблемы с демократией и правами человека на континенте © aldeparty.eu
Організація опублікувала щорічний звіт генерального секретаря щодо викликів для безпеки на континенті.

Рада Європи зафіксувала проблеми з незалежністю судів, захисту ЗМІ і прав людини в 47 країнах-учасницях. Про це йдеться в щорічному звіті генерального секретаря організації, який є у розпорядженні ZN.UA.

В документі зазначається, що у більш ніж половині країн-учасниць на достатньому рівні забезпечена незалежність і ефективність системи юстиції, яка гарантує справедливість судів для усіх. Однак у Раді Європи зауважують і певні проблеми. Зокрема, в звіті йдеться, що необхідна законодавча база є у всіх 47 країнах. Однак далеко не у всіх судді, прокурори, політики і суспільство користуються нею.

Зокрема, в країнах, де система юстиції не незалежні, існують випадки використання судів для політичних цілей, корупції, втручання в роботу державних інститутів. Також у звіті зауважуються стурбованості українським законодавством щодо люстрації в системі юстиції, про проблемні сторони якого вже говорила Венеціанська комісія. Крім того у звіті йдеться про те, що невиконання вироків лишається серйозною проблемою в Україні, яка підриває довіру до судочинства.

Також у звіті йдеться про те, що майже половина із 47 країн-членів Ради Європи не забезпечують достатніх гарантій безпеки для журналістів. Зазначається, що минулого року почастішали випадки нападів за працівників ЗМІ і нищення їхньої власності. При цьому такі випадки траплялися навіть у тих країнах, де демократія вважається розвиненою.

Також у 26 країнах була зафіксована проблема відсутності різноманіття ЗМІ. На додачу занепокоїть Ради Європи викликають випадки обмеження свободи слова в інтернеті. Більшість країн-учасниць досі не мають чіткої законодавчої бази щодо діяльності ЗМІ в мережі.

Нагадаємо, що нещодавно Рада Європи заявила про репресії проти українціві татар в Криму. Місцеві жителі скаржилися, зокрема, на неефективну бюрократію, широко поширену корупцію, ефект блокади (особливо щодо постачання води та електроенергії), а також вплив санкцій на ціни, торгівлю, подорожі. За підсумками поїздки РЄ прийшов до висновку, що йому необхідний постійний доступ в Крим для спостереження за ситуацією в сфері прав людини.

Також вчора у Раді Європи закликали скасувати заборону Меджлісу в РФ і окупованому Криму. У організації вважають, що Меджліс нерозривно пов'язаний з прагненням кримських татар відновити свої позиції на півострові після десятиліть вигнання в радянську епоху

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі