В ПАРЄ планують відновити моніторинг щодо Польщі через судову реформу

Поділитися
В ПАРЄ планують відновити моніторинг щодо Польщі через судову реформу © interfax.ru
Польща може стати першою в історії державою-членом ЄС, стосовно якої буде діяти моніторингова процедура.

Парламентська асамблея Ради Європи, зимова сесія якої почалося у понеділок, 27 січня, почала розгляд питання, яке може відновити моніторингову процедуру щодо Польщі. Предметом розгляду стала судова реформа, яку Польща розпочала наприкінці 2015 року, повідомила "Європейська правда".

Зазначається, що Польща може стати першою в історії державою-членом ЄС, стосовно якої буде діяти моніторингова процедура.

Моніторинговий комітет розгляне проект рішення у вівторок, 28 січня. Повідомляється, що він є досить жорстким, оскільки звинувачує польську партію влади "Право і Справедливість" (ПіС) у порушенні принципів демократії та впливі на суди.

В Євросоюзі неодноразово критикували Польщу через судову реформу.

У грудні Європейська комісія вирішила розпочати процедуру введення санкцій проти Польщі за порушення норм верховенства права. Брюссель ухвалив рішення про те, що польський закон про загальні суди підриває незалежність польських суддів, тому вирішив застосувати статтю 7 договору про ЄС, в якій йдеться про серйозні загрози верховенству права. Таким чином, Польща може втратити право голосу в ЄС.

Детальніше про реформи судової влади в Польщі та їх критику в Євросоюзі читайте в матеріалі "Ядерний варіант" для Варшави" автора Надії Коваль для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі