Економічні наслідки коронавірусу SARS-CoV-2 можуть призвести до зубожіння сотень мільйонів людей по всьому світу. Щонайменше півмільярда людей можуть опинитися за межею бідності, повідомляє BBC посилаючись на дослідження ООН про фінансові і гуманітарні наслідки пандемії.
Над звітом працювали експерти Королівського коледжу Лондона і Австралійського національного університету. Згідно зі звітом ООН, глобальний рівень бідності збільшиться вперше за 30 років. Фахівці вважають, що економічна криза потенційно може стати важче кризи охорони здоров'я.
Згідно з оцінками дослідження, кількість бідних людей по всьому світу в результаті епідемії може зрости на 400-600 млн осіб. Це ставить під удар мету ООН з викорінення бідності до 2030 року.
При наростанні пандемії зубожіння особливо сильно вдарить по Східній Азії і Тихоокеанському регіону, країнах Африки на південь від Сахари і Південної Азії.
Також вченим стало відомо, що у деяких людей не виробляються антитіла до SARS-CoV-2. У людей старшого віку антитіла формуються в більшій кількості.
Станом на ранок 9 квітня у світі кількість тих, що заразилися новим коронавірусом склала 1 484 811. Найбільшими центрами поширення інфекції залишаються США (понад 432 тисяч випадків), Іспанія (понад 148 тисяч випадків), Італія (понад 139 тисяч випадків) і Німеччина (понад 113 тисяч випадків зараження).