В ООН підрахували кількість бойовиків ІДІЛ у Сирії та Іраку

Поділитися
В ООН підрахували кількість бойовиків ІДІЛ у Сирії та Іраку Говорити про повний розгром "Ісламської держави" ще рано
Експерти відзначили наявність великої кількості "сплячих осередків" "Ісламської держави" в Іраку, а також їх активність в таборах біженців у Сирії.

Незважаючи на розгром терористичного угрупування "Ісламська держава" та практично повне припинення припливу іноземних найманців, в Іраку і Сирії досі перебувають десятки тисяч бойовиків ІДІЛ, йдеться в доповіді фахівців з контролю за виконанням санкцій ООН.

Експерти щопівроку подають до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй доповідь про активності та чисельності угруповань ІДІЛ і "Аль-Каїда". Згвдно з актуальними даними, кількість бойовиків "Ісламського держави" в Іраку і Сирії становить близько 20-30 тисяч осіб, які рівномірно розподілені між двома країнами.

У доповіді сказано, що терористи ІДІЛ досі утримують під контролем невеликі анклави на сирійській території. При цьому угрупування "демонструвало велику пристосовність" у східній Сирії і готовність здійснювати нові атаки. Появу нових терористичних осередків зафіксовано в таборі біженців "Рукбан" на півдні Сирії. Експерти також вказали на небезпеку великої кількості "сплячих осередків" ІДІЛ в Іраку. У той же час, укладачі доповіді констатували, що відтік іноземних найманців з лав угруповання виявився менше очікуваного.

Автори доповіді вказують на поступове виснаження фінансових ресурсів ІДІЛ, хоча угруповання продовжує експлуатувати нафтові родовища на північному сході Сирії.

Кількість бойовиків ІДІЛ в Афганістані оцінюється в 3,5-4,5 тисячі осіб. Близько 3-4 тисяч бойовиків перебувають на території Лівії. У Ємені експерти нарахували 250-500 бойовиків ІДІЛ і ще 6-7 тисяч джихадистів з "Аль-Каїди".

Активність терористів "Ісламської держави" також зафіксована в африканському регіону Сахель, на кордоні Малі та Нігера. Автори доповіді стверджують, що в планах бойовиків – зміцнення позицій у центральній і південній частинах Сомалі.

Станом на листопад минулого року угруповання ІДІЛ втратило контроль над 95% захоплених раніше територій. З 2014 року з-під влади терористів звільнили 7,5 млн людей.

Детальніше про те, чому занадто рано ховати найнебезпечнішу терористичну організацію в світі, читайте в матеріалі Олександра Коренькова "Партизанський "халіфат"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі