Про це йдеться в матеріалі Володимира Кравченка "Що важливо знати про конфлікт у Сирії" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
У ході сирійського конфлікту були зруйновані міста та інфраструктура. Тільки туристичний сектор, приносив країні до 6 млрд дол., практично зник. "У цілому ж збитки, які понесла сирійська економіка за роки збройного протистояння, оцінюється Економічною і соціальною комісією ООН для Західної Азії у 259 млрд дол. Ця сума буде тільки зростати по мірі продовження конфлікту, кінця якої не видно", - йдеться в статті.
Важливо підкреслити також, що за даними ООН, стали біженцями 5 млн сирійців. Ще 6,6 млн були змушені покинути свої будинки, але поки залишаються на території Сирії. Коментуючи ситуацію, будучи ще Верховним комісаром ООН у справах біженців Антоніу Гутерреш заявив, що "це найбільший контингент біженців з вогнища одного конфлікту за все останнє покоління".
На даний момент, за оцінками Amnesty International та UNICEF, в Сирії - гуманітарна катастрофа. Адже близько 900 тис. жителів обложених урядовими військами міст не вистачає води, їжі, медикаментів. Сирійські ж солдати не пропускають колони з продовольством. Багато сирійці залишилися без даху над головою, а медики не в змозі лікувати хворих і поранених.
Докладніше про причини, учасників та перебіг сирійської війни читайте у проекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".