Фізичне насилля зі сторони поліції щодо трьох журналістів, які висвітлювали протести у Святошинському райсуді Києва і біля нього, викликає занепокоєння, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, йдеться в повідомленні на офіційному сайті організації.
"Журналісти повинні бути захищені в ході своєї роботи, а не побито й затримано. Міністерство внутрішніх справ України публічно заявляло про свій намір повністю розслідувати інцидент, який я буду продовжувати контролювати", - сказав Дезір.
За даними ОБСЄ, щонайменше троє журналістів - Дмитро Реплянчук ("Громадське"), Сергій Лефтер ("УНІАН") і Кирило Малишев ("Cтрана") - були побиті, а їх обладнання було пошкоджене, коли спецназ 24 жовтня увірвався в приміщення Святошинського районного суду в Києві. Лефтер і Малишев були затримані разом з протестувальниками в залі суду, хоча вони неодноразово називали себе представниками ЗМІ.
Як повідомлялося, у Святошинському райсуді Києва почалася бійка після початку засідання у справі про обрання міри запобіжного заходу лідеру "Добровольчого батальйону ОУН" Миколі Коханівському.
Спецназівці в шоломах увірвалися в приміщення через вікна. Вони почали хапати активістів і виводити назовні. Також вони почали розбирати барикади, які вчора спорудили протестувальники в суді.
Під час штурму спецназівці затримали близько 20 активістів-прихильників Коханівського, а також кореспондента "УНІАН" Сергія Лефтера. За його словами, його кілька разів ударили. Незважаючи на те, що він кричав, що є журналістом, у нього вирвали посвідчення. Дісталося і журналісту "Громадського" Дмитру Реплянчуку, якого також побили представники поліції особливого призначення і розбили камеру.