Про це на сторінках Financial Times пише Гай Хазан, додаючи, що попри покращення зовнішнього вигляду, в Москві живуть 12 мільйонів людей, які так і не змінилися. Ейфорія від агресивної анексії українського півострова Крим армією Росії пройшла, залишивши по собі гірке "похмілля".
Країна в глибокій рецесії, яка почалася через обвал цін на нафту і санкції Заходу. Багато людей втратили роботу.
"Президент Володимир Путін заявив минулого тижня, що криза досягла свого дна. Але серед тих людей, з ким я спілкувався, мало хто йому вірить", - пише оглядач.
Автор описує зустріч з подругою з Москви, яку він називає Лєна. Вона працює дизайнером і замовлень стає дедалі менше. Знецінення рубля сильно вдарило по її кишені: в доларовому еквіваленті її заплата скоротилася на половину.
Хазан пригадує про дефолт 1999 року, коли російська валюта теж різко обвалилася. Тоді Лєна теж втратила значну суму свого доходу в доларовому еквіваленті. Однак впродовж наступних кількох років на тлі зростання цін на нафту економіка Росії показала зростання. А російська подруга автора статті стала відносно "багатою". Тепер, за її словами, все повернулося до того рівня, який був 16 років тому.
В 1999 році вона була молодшою і більш здатною адаптуватися до зміни обставин. Тепер росіянка каже, що просто втомилася.
"В цій країні ніколи нічого не зміниться", - каже Лєна, яка також вважає себе патріотом і зізнається в любові до Росії.
"Ця розмова змусила мене усвідомити, наскільки крихкими і поверхневими були зміни в Москві. За зовнішнім блиском ховається важке місто, яке досі, після стількох років, стоїть лише за кілька кроків від хаосу", - йдеться в статті.
В цей же час, рейтинг Путіна оновив рекорд після початку бомбардувань Сирії. Російські соціологи запевняють, що тепер президента підтримують майже 90% росіян.