В Литві почалися масштабні навчання союзників по НАТО

Поділитися
В Литві почалися масштабні навчання союзників по НАТО Навчання союзників по НАТО триватимуть два тижні
У найбільших для Литви в поточному році маневрах, крім литовських військових, беруть участь військовослужбовці 10 країн.

10 країн, понад тисяча одиниць бойової техніки і близько чотирьох тисяч військовослужбовців - такий масштаб навчань НАТО, які почалися в Литві.

Великомасштабні військові маневри Gelezinis Vilkas 2019 (Залізний вовк-2019) почалися в Литві і триватимуть два тижні. Про це повідомило командування литовської армії в суботу, 8 червня, передає Кореспондент.

"Метою навчань, в яких задіяні підрозділи Збройних сил Литви, а також особовий склад і техніка союзників по НАТО, є інтеграція всіх цих сил і засобів в єдину бойову систему, здатну ефективно планувати і виконувати бойові завдання", – йдеться в повідомленні.

У найбільших для Литви в поточному році маневрах, крім литовських військових, беруть участь військовослужбовці США, Великої Британії, Німеччині, Бельгії, Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Чехії та Естонії. Частина з них входить до складу розквартированого в Литві зведеного батальйону НАТО передового базування.

Навчання пройдуть на полігоні в районі міста Пабраде (східна частина Литви біля кордону з Білоруссю) та на полігоні Гайжюнай (центр країни). Військова техніка з місць постійної дислокації у район навчань пройде цивільними автострадами в супроводі військової поліції. Частина епізодів маневрів пройде за погодженням з місцевою владою по прилеглих до полігонів цивільних територіях.

Литва попередньо направила запрошення спостерігати за навчаннями Білорусі, Росії, Фінляндії та Швеції.

Читайте також: ЦВК застерегла членів комісій від штампів про вибуття навпроти прізвищ двох кандидатів

Раніше повідомлялося, що у Сенаті США пропонують збільшити до 300 млн доларів обсяг військової допомоги Україні в 2020 році, що на 50 млн перевищує асигнування поточного року. Проект закону має бути схвалено обома палатами Конгресу – Сенатом і Палатою представників, а також підписано президентом США.

З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.

Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі