В ЄС створюють більш жорстку систему видачі шенгенських віз

Поділитися
В ЄС створюють більш жорстку систему видачі шенгенських віз
Нові правила дозволять посилити попередню перевірку заявника.

Європейський парламент і представники Ради ЄС домовилися про реформу Візової інформаційної системи (VIS), яку в ЄС використовують для реєстрації і перевірки осіб, що оформляють короткострокові шенгенські візи.

Про це повідомляє Рада ЄС.

Сторони досягли згоди щодо проведення цієї реформи, але на технічному рівні триває обговорення аспектів її реалізації.

VIS включатиме інформацію не тільки про короткострокові візи, як було раніше, а й охоплювати довгострокові візи і вид на проживання, оскільки ці документи дозволяють вільне пересування в межах Шенгенської зони. Реєстрація цих документів в централізованій базі даних допоможе органам влади перевірити їх справжність та дійсність.

Також в VIS буде внесений скан сторінки з біографічними даними проїзного документа. Це спростить повернення нелегальних громадян третіх країн.

Перед наданням візи або дозволу на проживання, нові правила дозволять посилити попередню перевірку заявника у відповідних базах даних про безпеку та міграції, серед яких Шенгенська інформаційна система (SIS), Система в'їзду-виїзду (EES), ETIAS, Eurodac, дані Європолу, ECRIS- TCN і відповідні бази даних Інтерполу про проїзних документах.

З метою боротьби з торгівлею дітьми відповідно до нових правил, вік для зняття відбитків пальців у дітей буде знижений з 12 до 6 років. Також буде введена верхня межа: відбитки пальців осіб старше 75 років не включаються в VIS.

Візова інформаційна система працює з 2011 року. Це база даних, яка допомагає візовим, прикордонним, міграційним органам перевіряти громадян третіх країн, яким потрібна короткострокова віза для поїздки в Шенгенську зону.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон вирішив подвоїти чисельність прикордонних військ своєї країни після недавніх терактів в Ніцці і Відні. Заходи він назвав "капітальним ремонтом Шенгенської зони"

Макрон закликав європейські країни провести реформи правил, що регулюють вільне пересування всередині Шенгенської зони. Він сказав, що це був необхідний відповідь на глобальний характер терористичних організацій, які організовуються на міжнародному рівні через Інтернет і соціальні мережі, а також відправляють агентів через кордони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі