В Ірані вбили двох воєначальників, ймовірно відповідальних за поставки дронів РФ

Поділитися
В Ірані вбили двох воєначальників, ймовірно відповідальних за поставки дронів РФ © Економічна правда
В одній із провінцій країни вони керували придушенням антиурядових протестів.

В Ірані у столиці провінції Захедан застрелили начальника регіональної розвідки Корпусу вартових революції Ірану полковника Молашахі а також генерала корпусу вартових Ісламської революції Джавада Кіха. За даними ЗМІ, вони були найімовірнішими відповідальними за постачання дронів-камікадзе Shahed-136 до РФ та інструктаж щодо їх використання.

Як повідомило іранське агентство Tasnim, окрім цих двох високопосадових військових під час зіткнень у Захедані було вбито ще двох членів КВІР та її воєнізованого формування Басідж, а ще 32 отримали поранення.

Офіцер КВІР, полковник Молашахі був убитий у машині, де сидів поряд з одним із командирів організації «Басідж» Джавадом Кіха. Іранські зазначають, що саме вони були відповідальними за жорстокі придушення антиурядових виступів в Ірані за останні півтора десятки років.

При цьому, за непідтвердженими даними деяких ЗМІ, саме ці командири відповідали за постачання іранських дронів-камікадзе Росії для війни проти України.

Нагадаємо, в Ірані уже понад місяць тривають протести у зв’язку зі смертю 22-річної іранської курдки Джини Махси Аміні. У вересні так звана поліція моралі заарештувала її через те, що вона нібито не дотримувалася обов'язкових правил носіння хіджабу – з-під нього було видно волосся. Жінка померла під вартою в поліції 16 вересня. Після її смерті тисячі людей вийшли на демонстрації проти репресивного курсу та ісламської системи правління.

Влада відповіла жорстоким розгоном протестів, у результаті яких лише  в Захедані, столиці провінції Сістан-Белуджистан, що межує з Пакистаном, загинули десятки людей.

Нині при владі в Ірані перебуває ультраконсервативна група політичного класу, пов’язана з Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР), або Пасдаран. КВІР можна порівняти з військами сталінського НКВС, посиленими авіацією, танками та військово-морськими силами. Чи стануть ці протести початком драматичних змін у країні, чи призведуть вони до падіння режиму? Про це читайте у статті Ігоря Семиволоса «Протести в Ірані: що відбувається і чи паде режим». 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі