В Ірані пройде конкурс американофобів під гаслом "Смерть Америці"

Поділитися
В Ірані пройде конкурс американофобів під гаслом "Смерть Америці" В Ірані відбудеться конкурс амеріканофобів під гаслом "Смерть Америці" © globallookpress.com
Конкурсантам запропоновано представити витвори на такі теми: "Чому Америка викликає таку ненависть", "Чому на США не можна покластися", "США і глобальний сіонізм" тощо.

Напередодні річниці захоплення посольства США у Тегерані у 1979 році іранські противники компромісу у переговорах з американцями згадали гасло подій 34-річної давності "Смерть Америці" (Down with America) і влаштували конкурс з аналогічною назвою на найкращий витвір мистецтва, присвячений темі ненависті до країні. Ті американофоби, чиї роботи виявляться найбільш виразними, залежно від номінації отримають грошовий приз у розмірі від однієї до чотирьох тисяч доларів США.

Переможця, як обіцяють організатори, буде визначено у грудні цього року, повідомляє The New York Times. Спонсорами змагань виступила низка консервативних газет, телеканалів, а також новинних агентств.

У конкурсі буде представлено дві номінації - основну та додаткову. У першій свої таланти проявлять художники, карикатуристи і фотографи, а у другій - документалісти, поети і блогери. Авторам запропоновано представити на конкурс витвори на такі теми, як "Чому Америка викликає таку ненависть", "Чому на США не можна покластися", "США і глобальний сіонізм" тощо.

Невдоволення іранських консерваторів викликає курс нового політичного керівництва на зближення з американською владою. На їхню думку, ініціатива президента Хасана Роухані співпрацювати зі США та іншими країнами Заходу загрожує традиційним цінностям Ісламської республіки.

Нагадаємо, в кінці вересня іранський лідер відвідав 68-му сесію Генеральної Асамблеї ООН, що відбулася у Нью-Йорку. Беручи участь у роботі сесії, Рухани зробив кілька кроків, спрямованих на зближення із зовнішнім світом, в тому числі він підняв тему щодо ядерної програми Ірану. Окрім того, він провів телефонні переговори з президентом США Бараком Обамою - це був перший контакт між головами двох країн за 34 роки.

Тепер прихильники жорсткого курсу, пам'ятаючи про захоплення іранськими студентами-ісламістами посольства США у Тегерані 4 листопада 1979 року, збираються влаштувати новий "Великий день смерті Америці" (Grand Day of Death to America) 4 листопада 2013 року. Зазвичай, як зазначають організатори маніфестації з нещодавно утвореного руху "Смерть Комітету США" (Death to the U.S. Committee), на такі заходи приходить кілька тисяч осіб, але цього разу гасло "Смерть Америці" "пройде по всій країні", повідомляє Fox News.

"Ті злочини, які скоюють США і світові сіоністи щодо великого іранського народу, ніколи не буде стерто з суспільної пам'яті", - заявив бригадний генерал і один із впливових представників Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Масуд Джазайері.

Тим часом The National стверджує, що в даний час все більше іранців прагнуть бути схожими на американців, роблячи ті самі зачіски, що і вони, або одягаючись у західному стилі. Більше того, опитування, проведені в Ірані, починаючи з 2000-х років, демонстрували, що 70% молодого покоління людей виступають за налагодження зв'язків із Заходом. !zn

Читайте також:

Президенти США і Ірану поговорили вперше за 34 роки

Суд Нью-Йорка конфіскував "іранський" хмарочос у справі про спонсорування тероризму

WSJ: Тегеран готовий відмовитися від збагачення урану в обмін на пом'якшення санкцій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі