В Іраку відбулася історична зустріч Папи Римського з Великим Аятолою Іраку

Поділитися
В Іраку відбулася історична зустріч Папи Римського з Великим Аятолою Іраку Фото: Vatican News
Зустріч тривала майже годину.

Папа Римський Франциск під час свого історичного візиту в Ірак зустрівся з Великим Аятолою Алі Аль-Сістані, одним з духовних лідерів шиїтів.

Про це повідомляє Vatican News.

Зустріч відбулася в резиденції Аль-Сістані, священному іракському місті Ен-Наджаф - за зачиненими дверима.

Папа Франциск прибув в місто літаком з Багдада, де його зустрів губернатор. З аеропорту він відразу поїхав в резиденцію Великого аятоли, де відбулася 45-хвилинна приватна зустріч, після якої він полетів в Насирію.

Спікер Апостольської Столиці Маттео Бруні пише, що під час візиту ввічливості Папа підкреслив важливість співпраці і дружби між релігійними громадами, оскільки, розвиваючи взаємну повагу і діалог, можна зробити внесок у справу добра в Іраку, регіоні і в усьому світі.

Папа Римський подякував великого аятоли за те, що разом з шиїтською громадою "підносив свій голос на захист слабких і переслідуваних, підкреслюючи сакральність людського життя і важливість єдності в народі".

Для Папи Франциска, після зустрічей з Великим імамом Аль-Азхар Аль-Тайба, з яким в лютому 2019 року був підписаний спільний "Документ про загальнолюдське братерство", зустріч з Великим Аятолою Аль-Сістані є черговим великим кроком в діалозі з ісламом.

Аль-Сістані є не тільки головним духовним авторитетом Іраку, але і виконує цю функцію для шиїтів Пакистану, Індії, а також тих, які проживають в Європі та Америці. Зустріч з Головою католицької церкви є першою такого роду зустріччю в історії.

Поїздка до Іраку, яка почалася в п'ятницю, 5 березня, - це сама ризикована поїздка Папи Римського Франциска з моменту обрання у 2012 році та взагалі перший візит глави католицької церкви в Ірак.

У програмі ще заплановані візити в Ербіль, Мосул і Каракош.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі