Верховний суд Індії визнав трансгендерів третьою статтю поряд з чоловічою і жіночою. Про це 15 квітня повідомляє BBC. У знаковій постанові йдеться, що "обрання гендеру є невід'ємним правом кожної людини".
"Визнання трансгендерів третьою статтю - не медичне і не соціальне питання, це питання прав людини. Трансгендери - громадяни нашої країни, і повинні мати доступ до освіти та інших прав", - заявив суддя Радхакрішнан після оголошення рішення.
Це рішення зобов'язує місцеву владу штатів визнавати трансгендерів громадянами третьої статі і забезпечувати їм доступ до програм соцзахисту у тому ж обсязі, що й інших меншин.
Рішення суду поширюється на тих, хто отримав фізичні ознаки протилежної статі, а також тих, чиє самовідчуття та самопрезентація відрізняється від біологічної статі. Верховний суд уточнив, що рішення не стосується геїв, лесбійок та бісексуалів.
Сьогоднішнє рішення було ініційовано петицією, яку подала група активістів-трансгендерів на чолі з актрисою Лакшмі Нарайан Тріпатхі. "Сьогодні я вперше пишаюся тим, що я індіанка. Сьогодні я і мої сестри почуваємося справжніми громадянами Індії тому, що Верховний суд дав нам права", - цитують ЗМІ слова Тріпатхі, сказані в залі суду у Нью-Делі.
Раніше Індія дозволила громадянам вказувати третю стать в реєстраційних картках виборця. До цієї категорії себе віднесли близько 28 тисяч виборців. Загальна кількість трансгендерів і транссексуалів в Індії, за різними оцінками, складає від 2 до 6 мільйонів.
Індія - не перша країна, яка визнала третю стать. У 2007 році Верховний суд Непалу скасував усі закони, що дискримінують людей за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Торік цього ж домоглися у Бангладеші, а в цьому році - в Австралії. З європейських країн третю стать поки що офіційно визнає тільки Німеччина, дозволивши батькам дітей з ознаками обох статей реєструвати таких немовлят як "дитина пола Ікс".
У Німеччині з 1 листопада набула чинності поправка до закону про реєстрацію цивільного стану, що передбачає фактично появу "невизначеної статі". Нововведення поширюється на новонароджених, чию стать неможливо визначити через наявність як чоловічих, так і жіночих статевих ознак. Тепер у таких випадках дозволено не вказувати стать дитини у свідоцтві про народження.
За даними німецького журналу Spiegel, одна з 4,5 тисячі дітей народжується з ознаками обох статей. Товариства інтерсексуалів у Німеччині привітали нинішнє рішення влади, однак вони вимагають ввести офіційну заборону на операції зі зміни статі у дітей молодше 16 років. При цьому вони визнають, що, в кінцевому підсумку, діти-інтерсексуали можуть зіткнутися з дискримінацією і образами у школі.
Коментуючи поправку, Міністерство внутрішніх справ Німеччини підкреслило, що вона не передюачає введення в країні "третьої статі", крім чоловічої і жіночої. На думку влади, подібна категорія не вписується в німецьку правову систему. Схожа ситуація склалася в Австралії, громадяни якої мають право вказувати свою стать як невизначену. !zn
Читайте також:
Facebook надав користувачам право обирати із 50 варіантів статі