Про це повідомляє Gazeta Wyborcza додаючи, що зібрані підписи будуть передані болгарському парламенту. На думку ініціаторів збору підписів, Болгарія не повинна "ставати місцем іноземних геополітичних протистоянь і амбіцій, які б суперечили інтересам її народу".
"Якщо Польща і країни Балтії мають свої підстави вважати, що їм загрожує Росія, ми в Болгарії не маємо таких підстав. Бути лояльним членом НАТО не означає, що ми повинні беззастережно виконувати всі забаганки наших партнерів проти інтересів нашого народу", - йдеться в петиції, яку просять підписати "ліві" активісти.
На їхню думку, для національної безпеки Болгарії немає ані прямих, ані опосередкованих загроз з боку Росії.
"Немає жодної потреби розміщення іноземних військових контингентів на болгарській території. Це може нашкодити традиційно добрим болгарсько-російським відносинам і нашкодити економічним і туристичним зв'язкам", - йдеться в петиції.
Активісти нагадують, що міністр оборони США Ештон Картер оголосив нещодавно про розміщення 250 танків, бронетранспортерів і іншого озброєння в Східній і Центральній Європі. Зокрема, американська зброя повинна з'явитися в Польщі, країнах Балтії, Румунії і Болгарії.
Раніше НАТО оголосив про створення координаційного центру в Болгарії. Він буде розміщений в Софії, а його штат складатиметься з 40 солдатів, половина з яких будуть болгарами. Також на фоні агресії Росії проти України США і Болгарія провели військові навчання. В них взяли участь 350 американських офіцерів.