В Австралії будівництво найбільшого у світі вугільного порту загрожує знищити Великий Бар'єрний риф

Поділитися
В Австралії будівництво найбільшого у світі вугільного порту загрожує знищити Великий Бар'єрний риф Великий Бар'єрний риф
Вчені та екологи побоюються, що роботи викличуть подальше пошкодження коралових утворень, які і без того потерпають від змін клімату та забруднення навколишнього середовища.

Австралійська влада затвердила план поглиблення океанського дна біля Великого Бар'єрного рифу для будівництва найбільшого у світі вугільного порту. Рішення викликало протест з боку захисників природи, які вважають, що роботи зашкодять крихкій екосистемі. Великий Бар'єрний риф не тільки захищає Австралію від штормів і цунамі, але і є одним із чудес світу і знаходиться під захистом ЮНЕСКО, нагадують екологи.

Рішення про будівництво порту Еббот Поінт було прийнято після багаторічних запеклих дебатів, нагадує The Financial Times. Воно дозволить заробити мільярди доларів на запасах вугілля в Квінсленді і забезпечить поштовх економіці. Експортом будуть займатися Джина Райнхарт з Hancock Prospecting, найбагатша жінка Австралії, а також індійські компанії GVK і Adani Enterprises.

Введення порту в експлуатацію дозволить Австралії подвоїти експорт енергоресурсів і обігнати Індонезію, ставши провідним світовим експортером вугілля, що, у свою чергу, посилить сталеливарні заводи та енергетичну систему Китаю, пише The Straits Times у статті: "Coral coal or" ("Вугілля або корали").

Але вчені та екологи побоюються, що роботи викличуть подальше пошкодження коралових утворень, які й без того потерпають від змін клімату і забруднення навколишнього середовища.

Дослідження, проведені два роки тому, показали, що за останні півстоліття на Великому бар'єрному рифі вимерла половина коралів, тисячі з них було викинуто на пляжі Квінсленда, а рідкісні морські види перетворилися на вимираючі. Представники Світового фонду дикої природи (WWF) австралійську владу звинуватили в небажанні обмежити промисловий розвиток прибережних регіонів. Тоді найбільшу стурбованість екологів викликали плани з будівництва терміналу для морського транспортування зрідженого природного газу в порту Гладстон, який розташований за 50 кілометрів від рифу. Термінал передбачалося запустити в 2015 році за участю австралійських, корейських, французьких і малайзійських інвесторів.

Минулого року безпека Великого Бар'єрного рифу знову опинилася у центрі обговорення, коли американські військові розбомбили коралові утворення.

Великий Бар'єрний риф - найбільший у світі кораловий риф, що складається з тисяч пов'язаних між собою сегментів, як окремих рифів, так і островів. Є найбільшим на Землі природним об'єктом, утворених живими організмами. Структура рифу побудована з мільярдів крихітних організмів - коралових поліпів. Його загальна площа більша за площу Великобританії. Весь Великий Бар'єрний риф оголошено морським парком. Його екосистема настільки вразлива, що на всій протяжності заборонено будь-які гірські роботи, видобуток нафти і газу, а також комерційне підводне полювання як з аквалангом, так і без нього. !zn

Читайте також:

Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30%

ЮНЕСКО вніс три нових об'єкти до списку всесвітньої спадщини

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі