В Австралію прийшла мишача чума — тисячі гризунів спустошують країну: відео

Відео
Поділитися
Нанесений шкідниками збиток оцінюється в мільйони австралійських доларів.

Австралію охопила нова природна катастрофа. Слідом за пожежами, повенями і посухою прийшла мишача чума — гігантська навала гризунів, повідомляє Washington Post.

Видання пише, що приблизно один раз в десять років країна потерпає від нашестя гризунів. Літні фермери згадують, що колись в 70-е мишей було стільки багато, що здавалося, що ворушиться сама земля.

Нашестя мишей призводить до мільйонних втрат. Одна з причин - нові методи господарювання. Щоб підтримувати вологість посушливого грунту, австралійські фермери сіють нові культури прямо на стерні, що залишився після збирання врожаю. Воно служить мишам одночасно укриттям і їжею.

Один з фермерів, який все життя займається господарством розповідає, що ніколи не стикався з мишачою чумою такого розмаху, як та, що зараз спустошує Австралію.

Тисячні загони мишей зариваються глибоко в сіно. Те, що вони не з'їдять, все одно зіпсується так як просочиться їх сечею, а вона, як відомо, має досить різкий запах.

John Formstone / Nature TTL

63-річний фермер Колін Тінк розповідає, що за ніч в його пастки потрапляє до 7 тисяч гризунів. Але і це занадто мало, щоб їх зупинити.

Біолог Стів Генрі називає мишей "машинами для розмноження". Уже в шеститижневому віці вони здатні залишати після себе потомство. Самка виношує малюків три тижні - в посліді зазвичай до десятка мишенят. Батьківські особини продовжують розмножуватися без жодних перерв між вагітностями. Чотири місяці по тому деякі діти самі досягають зрілості і спаровуються, народжуючи онуків. За вісім місяців, а це приблизно один сезон розмноження, одна батьківська пара мишей дає потомство в близько 500 гризунів. І це всього лише від однієї пари мишей. Популяція зростає в геометричній прогресії і сягає мільйонів.

Фермери кажуть, що пасток катастрофічно не вистачає і вони починають винаходити власні способи упіймання гризунів. Багато з них ставлять величезні бочки з водою і за допомогою приманки заманюють туди мишей.

Уряд Нового Південного Уельсу надав 5 тисяч літрів смертоносної отрути під назвою бромадіолон. Але вчені побоюються, що отрута може привести до загибелі інших видів: клинохвостий орлів, сов, змій і піщаних варанів, які харчуються мишами.

Миші є переносниками вірусів, потенційно смертельних для людини. Органи охорони здоров'я штату Квінсленд заявляють, що кількість випадків лептоспірозу - гриппоподобного захворювання, що загрожує менінгітом, нирковою недостатністю, кровотечами і ускладнень органів дихання - в 2021 році майже подвоїлася в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Зазвичай мишаче нашестя закінчується загибеллю: популяція стає занадто великою, щоб вижити. Заражені хворобами паразити починають нападати один на одного, першими жертвами стають самі слабкі і хворі. Але якщо взимку не похолодає, багато з них переживуть прохолодні місяці, і наступної весни вдарить ще більш приголомшливий спалах.

Нагадаємо, що австралійські міста, які недавно постраждали від повені, огорнула павутина. За словами місцевих жителів, вона з'явилася через кілька днів злив. В одному з регіонів павутина тягнулася вздовж дороги більш ніж на кілометр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі