В Афганістані Таліби знищили служби підтримки для жінок, які пережили насильство

Поділитися
В Афганістані Таліби знищили служби підтримки для жінок, які пережили насильство © Reuters / SAEED ALI ACHAKZAI
Таліби закрили притулки та випустили з в'язниць багатьох засуджених за злочини на ґендерному ґрунті.

Amnesty International 6 грудня заявила про те, що основні послуги для жінок, які пережили ґендерне насильство в Афганістані, було знищено після того, як таліби взяли під свій контроль владу в країні, повідомляє Радіо Свобода.

«Жінки та дівчата, які пережили ґендерне насильство, кинуті в Афганістані. Їхня мережа підтримки ліквідована, а притулки для них практично зникли», – заявила Агнес Калламард, генеральний секретар Amnesty International.

У правозахисній групі вказують, що з приходом талібів у серпні притулки для жінок або були закриті або розграбовані талібами.

Співробітники цих закладів були змушені відправити багатьох жінок і дівчаток назад до своїх родин, деякі опинилися на вулиці або потрапили до інших складних ситуацій. У деяких випадках члени Талібану залякували працівників притулків або загрожували їм.

Наразі співробітники притулків, юристи, судді, чиновники та інші особи, які працюють у сфері захисту прав людини, наражаються на ризик насильства та смерті, заявляє Amnesty International.

Правозахисники кажуть, що до приходу талібів в Афганістані була мережа притулків та служб для жертв ґендерного насильства.

"Система була далекою від досконалості, але щорічно обслуговувала тисячі жінок в Афганістані", - заявили в Amnesty International.

У відповідь на звинувачення офіційний представник «Талібану» Сухайль Шахін сказав Amnesty International: «За правилами ісламу, насильству щодо жінок і дівчаток немає місця… Ті що зіткнулися з домашнім насильством жінок можна направити до судів та суддів, які заслухають їхні справи, а скарги будуть розглянуті».

Amnesty International закликала міжнародних донорів профінансувати послуги із захисту прав жінок та евакуювати тих, хто вижив і тих, кому загрожує небезпека.

Іноземні донори надали близько 75 відсотків бюджету попередньому уряду, який підтримував Захід, а також дотували організації, які допомагають жінкам та дівчатам, які пережили гендерне насильство.

Раніше повідомлялося про те, що Китай розпочав переговори з "Талібаном" про контроль над покладами міді та літію. Китайський бізнес намагається повернутись до родовищ, на які мав ліцензії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі