В Афганістані після захоплення влади терористичним угрупованням «Талібан», припинили роботу 153 засоби масової інформації у 20 провінціях, інформує місцевий телеканал TOLOnews.
Повідомляється, що радіостанції, телеканали та друковані ЗМІ припинили роботу через фінансові проблеми та обмеження, які запровадили в країні таліби.
Представник Національної спілки журналістів Афганістану Масрур Лутфі звернувся до міжнародних організацій, які підтримують ЗМІ, з проханням звернути увагу на ситуацію з медіа в країні.
«Інакше незабаром настане кінець свободі ЗМІ в Афганістані та іншим правам людини», – наголосив Лутфі.
Організації, що підтримують вільні ЗМІ в Афганістані, підкреслюють, що економічні проблеми є серйозними, а діяльність в умовах обмежень створює великі перешкоди для ЗМІ.
Угруповання «Талібан» заявило, що намагатиметься створити безпечне середовище для ЗМІ та журналістів для продовження роботи.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Проте 4 вересня таліби захопили і цю провінцію.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні — в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.