Уряд США прослуховував Манафорта - CNN

Поділитися
Уряд США прослуховував Манафорта - CNN Слідчі підозрюють, що Манафорт міг заохочувати Росію втручатися у американські вибори. © Flickr/Stock News USA
Манафорт і Трамп продовжували спілкуватися навіть після того, коли стало відомо, що екс-радник президента фігурує у розслідуванні ФБР.

Американські слідчі прослуховували Пола Манафорта, який був головою виборчого штабу Дональда Трампа. При чому, це відбувалося як до так і після виборів.

Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на власні джерела, які розповіли, що суд видав таємні ордери для таких дій. Телеканал зауважує, що прослуховування продовжувалися на початку 2017 року включно з періодом, коли Манафорт спілкувався з президентом Дональдом Трампом.

Деякі дані, зібрані слідчими, включають такі, які викликали занепокоєння, що Манафорт заохочував Росію допомогти кампанії Трампа. Про це CNN сказали три джерела, поінформовані із ситуацією. Два з них, щоправда, зауважили, що докази не переконливі.

Спеціальний представник Департаменту юстиції Роберт Мюллер, який розслідує російське втручання у вибори, отримав деталі прослуханих контактів. CNN повідомляє, що суд видав перший таємний ордер слідчим на підставі Закону про спостереження за іноземною розвідкою (FISA). Вони були видані тоді, коли Манафорт став суб'єктом розслідування ФБР в 2014 році. Увага тоді була зосереджена на роботі його консалтингової групи, яка надавала послуги "Партії регіонів" в Україні. Прослуховування було перерване на якийсь час минулого року через брак доказів, повідомили джерела.

Згодом ФБР відновили спостереження за Манафртом після того, як отримали новий ордер на підставі FISA. Прослуховування тривало навіть на початку цього року. Джерела повідомили CNN, що другий ордер був виданий в рамках розслідування можливої співпраці членів виборчої кампанії Трампа з російськими агентами.

Телеканал зуважує, що Манафорт продовжував спілкуватися з Тампом навіть після того, як він став президентом. Тобто їхні контакти тривали навіть тоді, коли стало відомо про існування розслідування ФБР проти Манафорта. Президент США і колишній голова його виборчого штабу припинили спілкуватися лише після наполягань їхніх адвокатів.

Білий дім не прокоментував цю історію. Прес-секретар Манафорта теж відмовився від коментарів.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Дерипаску. Їхня співпраця стосувалася України, Грузії, Чорногорії і інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

Раніше повідомлялося, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.

21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.

26 липня агенти ФБР обшукали будинок Манафорта у місті Олександрія. Як повідомляє Washington post, вони прийшли без попередження з дозволом на обшук щоб вилучити документи та інші матеріали у межах справи про втручання Росії у вибори США. Агенти ФБР, які співпрацюють зі спеціальним радником Департаменту юстиції Робертом Мюллером, покинули будинок Манафорта з різними записами і документами.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі