Уповільнення економіки Китаю відбилось на Східній Азії та шириться далі – FT

Поділитися
Уповільнення економіки Китаю відбилось на Східній Азії та шириться далі – FT © Pixabay
Китайська економіка не повернеться до зростання так швидко, тому наслідки турбулентності відчують і інші регіони.

Уповільнення економіки Китаю викликає попередження про кільцеву реакцію в Азії, оскільки зниження споживчого попиту та уповільнення виробництва вдарили по сусідніх країнах, які мають тісні зв’язки з другою за величиною економікою світу, пише The Financial Times.

Виробничий спад у Південній Кореї продовжився до найдовшого за майже півстоліття, тоді як інші великі експортери в регіоні Східної Азії також постраждали від низького попиту.

Південна Корея, четверта за величиною економіка Азії, вважається лідером ланцюгів постачання технологій у регіоні. Експорт країни у липні падав найшвидшими темпами за понад три роки, головним чином через менші поставки комп’ютерних чіпів до Китаю. Водночас індекси менеджерів із закупівель у п’ятницю показали, що активність заводів у серпні падала 14-й місяць поспіль, що є найтривалішим падінням за історію опитування.

Показники в Японії, де активність знижується п’ятий місяць поспіль, а також на Тайвані також вказують на скорочення фабричного виробництва та зниження зовнішнього попиту.

Занепокоєння посилилося в останні тижні після того, як китайська економіка впала в дефляцію, підживлюючи побоювання щодо м’якого споживання, ослаблення валюти, хиткого сектора нерухомості та неприйнятного рівня боргу місцевих органів влади.

Ознакою того, що уповільнення світового попиту ще більше гальмує економіку Китаю, стало скорочення виробничого сектору Китаю скоротився п’ятий місяць у серпні, що показали офіційні дані в четвер.

Аналітик пекінської дослідницької групи Gavekal Вінсент Цуй зазначає, що торгові та фінансові центри Гонконгу та Сінгапуру будуть найбільш вразливі від ослаблення Китаю, враховуючи, що китайський попит становить 13% та 9% їхнього валового внутрішнього продукту відповідно.

Міністерство фінансів Південної Кореї створило спеціальну робочу групу для моніторингу економічної ситуації в Китаї, а країна ввела нове національне свято, намагаючись спробувати підвищити споживання.

«Корея навряд чи побачить відновлення найближчим часом, якщо китайська економіка швидко не зміниться», — сказав керівник відділу досліджень Standard Chartered у Сеулі Пак Чонг Хун, вказавши також на проблеми, пов’язані з напруженістю між США та Китаєм і заміщенням китайського імпорту.

Економіка Австралії виявилася стійкою під час періоду торговельної напруги з Китаєм, який застосував мита на низку товарів, починаючи від вугілля, ячменю та омарів, багато з яких були скасовані у 2023 році. Однак зараз країна виглядає вразливою до економічної недуги свого найбільшого торговельного партнера, оскільки австралійський долар впав до найнижчого рівня щодо долара США за 10 місяців, оскільки очікування зростання Китаю були зменшені.

Найбільші компанії країни, включаючи майнер BHP, також почали позначати потенційні занепокоєння щодо своїх перспектив, якщо Китаю не вдасться стимулювати зростання. 

В’єтнам, ключовий експортер одягу та текстилю, взуття та виробів з дерева, а також електроніки, повідомив, що експорт у другому кварталі впав на 14% порівняно з роком раніше, що свідчить про уповільнення промислового виробництва цього року.

Дані цього місяця показали, що темпи зростання Малайзії були найповільнішими за майже два роки, оскільки вона також зіткнулася з уповільненням, спричиненим її основним торговим партнером.

Економіка Таїланду також зростала набагато повільніше, ніж очікувалося, у другому кварталі через внутрішню політичну нестабільність і зниження рівня туризму з Китаю.

У той час як Азія стикається з негайним тиском, аналітики Gavekal попереджають, що інші регіони також відчують сповільнення.

«У міру того, як економіка Китаю слабшає, іноземні постачальники, які зростали, постачаючи сировину та обладнання, стикаються з економічними проблемами. Розпад китайського ринку нерухомості не повернеться швидко, і умови можуть погіршитися, перш ніж зростання повернеться», – сказали вони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі