Незважаючи на те, що український літак ІЛ-76 отримав дозвіл на приземлення в Катманду, стало відомо про те, що влада Непалу заборонила в неділю посадку великих повітряних суден у міжнародному аеропорту, ІЛ-76 належить до категорії тяжких.
Посадка літаків середніх і малих розмірів, як і раніше дозволено.
Міжнародний аеропорт в Катманду має всього дев'ять паркувальних місць для літаків і тільки одну злітно-посадкову смугу, яка розрахована на літаки середніх і малих розмірів.
Посадка великих літаків викликає пошкодження полотна злітної смуги. Крім того, зараз аеропорт украй перевантажений.
"Українська правда" зв'язалася з цього приводу з МЗС, однак там відповіли, що самі зараз перевіряють цю інформацію і ще не знають остаточно, чи зможе український літак сісти.
Крім того, із-за проблем з індійської митницею, українські механіки не можуть отримати необхідні запчастини для завершення ремонтних робіт.
Попередній час посадки було призначено на 16:00. На даний момент в резиденції почестного консула в Непалі очікують 45 українців. Всі вони були в країні на момент землетрусу.
У списки на евакуацію вже внесено 100 осіб.
Читайте також: Землетрус в Непалі: наслідки розгулу стихії з висоти пташиного польоту
О 08:20 за київським часом літак для евакуації українців з Непалу прибув в Делі для дозаправки і технічної підготовки для перельоту в Катманду.
За станом на 12:00 30 квітня у МЗС є інформація про перебування на території Непалу 196 громадян України, з них 85 готові до евакуації. Частина українців після землетрусу не виходить на зв'язок.
За даними ООН, руйнівний землетрус в Непалі торкнулося в цілому 8 млн осіб, і 1,4 млн з них потрібна термінова продовольча допомога. Згідно з останніми офіційними даними, жертвами стихійного лиха в Непалі стали 5489 людей, в сусідніх Індії і Китаї в цілому сто чоловік.