Рейтинг-2019 найбільш впливових країн, в який увійшли 80 країн з чотирьох регіонів світу, заснований на опитуванні 20 тисяч респондентів, повідомляють U. S. News.
Рейтинг впливовості визначали за п'ятьма ознаками: керівництво країни, економічний вплив, політичний вплив, сильні міжнародні співтовариства і потужна армія.
У цьому році не відбулося жодних змін у дев'яти країнах, які вважаються найвпливовішими. Сполучені Штати, які вважаються найбільш впливовою країною, володіють найбільшою в світі економікою і найбільшим військовим бюджетом, витративши понад 610 мільярдів доларів на військову техніку і персонал в 2017 році. Країна є лідером у боротьбі з міжнародним тероризмом, робить найбільші внески в НАТО і зміцнює альянси, виділяючи мільярди доларів на військову допомогу країнам усього світу. США витратили понад 35 мільярдів доларів на економічну допомогу і майже 15 мільярдів доларів на військову допомогу в 2017 році.
Росія і Китай - наступні дві країни, які вважаються найбільш могутніми, входять у число чотирьох найбільших світових держав з найбільшими витратами на військово-промисловий комплекс.
Далі йдуть Німеччина, Великобританія, Франція і Японія - країни з міцною економікою і великими обсягами витрат на міжнародну допомогу.
Ізраїль і Саудівська Аравія, які займають восьме і дев'яте місця відповідно, витрачають на військові потреби більш високий відсоток свого ВВП, ніж США.
Південна Корея піднялася на одну сходинку і завершила ТОП-10.
Країни, які вважаються менш впливовими, як правило, являють собою держави із середніми і малими економіками. Естонія - невелика країна в Північній Європі і колишня частина Радянського Союзу, вважається найменш сильною нацією. Балтійські сусіди Естонії Латвія і Литва, Словенія в Південно-Східній Європі і Словаччина в Центральній Європі складають цю п'ятірку.
Україна знаходиться в середині рейтингу, однак зазначено, що вона має сильну армію. Також у дослідженні сказано, що "Україна – країна, історія якої переживала тривалі періоди окупації іншими країнами, тепер вона бореться між миром і війною, а також між корупцією і реформами".
Раніше повідомлялося, що Україна піднялася на 71 місце в рейтингу Doing Business серед 190 країн.