Українські біженці в Польщі масово втрачають соціальну допомогу – відома причина

Поділитися
Українські біженці в Польщі масово втрачають соціальну допомогу – відома причина © Państwowa Straż Pożarna/facebook
Судячи з усього, українці, про яких йдеться, воліють або повернутися в рідну країну, або переїхати в іншу.

Українські біженці, які через широкомасштабну війну опинилися в сусідній Польщі, масово втрачають соціальну допомогу, передбачену програмою "500+". Йдеться про допомогу завбільшки з 3,4 тис. грн на кожну дитину, у випадку виїзду з цієї країни на більш ніж місяць, людина автоматично позбавляється її, пише inPoland.

Після отримання даних про перетин кордону, польське управління соцстрахування зіставляє дані зі списками громадян, які отримують виплати. Та, судячи з усього, українці, про яких йдеться, воліють або повернутися в рідну країну, або переїхати в іншу.

“Однак таке повідомлення (про співставлення даних – ред.) не означає, що виплата допомоги автоматично припиняється. Лише через 30 днів, якщо громадянин України не повернеться до Польщі, він втратить право на соціальні виплати", – уточнюють у повідомленні.

Про програму "500+"

Після розширення програми "Сім'я 500+", допомогу можуть отримати ті, хто прибув у країну після 24 лютого легально. Раніше вона була доступна лише за наявності картки посвідки на проживання з доступом до ринку праці.

Нещодавно ми повідомляли також, що біженці в Чехії можуть втратити допомогу, а також те, що в Європі скасовують безкоштовний проїзд для українців. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі