Українські біженці можуть залишитись у приймаючих країнах на роки — віцепрезидентка Європейської комісії

Поділитися
Українські біженці можуть залишитись у приймаючих країнах на роки — віцепрезидентка Європейської комісії © wikipedia.org
За словами чиновниці, вимушені переселенці не зможуть повернутись додому наступного дня після завершення війни.

Навіть після закінчення війни мільйони українців, які були змушені виїхати за кордон, не зможуть повернутись додому так швидко, як хочеться. На цьому наголосила віцепрезидентка Європейської комісії Дубравка Шуїця, яка сама пережила війну, пише RND.

За її словами, приймаючі країни, такі як Німеччина та Польща, мають бути готовими до того, що біженці з України залишатимуться  у них роками після закінчення війни. 

«Ключовою проблемою є те, що ці сім’ї думають, що поїдуть додому наступного дня після війни. Але це не буде швидко. Їхні школи зруйновані, їхні будинки зруйновані, їхні роботи втрачені. Відверто кажучи, я сама пережила війну в Хорватії в колишній Югославії», — розповіла вона.

Шуїця є віце-президентом Комісії ЄС з питань демократії та демографії та відповідає, серед іншого, за права дітей на європейському рівні. Вона закликала жителів Європи не припиняти підтримку українців, які потребують допомоги. 

«Ми не повинні проявляти ознаки втоми, це не вихід. Ми повинні зробити все можливе — на рівні Європейського Союзу, а також на рівні держав-членів, таких як Німеччина — щоб допомогти українським дітям, які втекли, почуватися як вдома», — сказала європосадовиця.

Вона додала, що значна кількість вимушених переселенців впливає на якість життя європейських країн, зокрема проблемою є збільшення кількості дітей у садочках та школах. Однак, за її словами, мова йде про прояв солідарності.

«Ми повинні краще демонструвати цю солідарність, люди егоїстично прагнуть повернути звичні стандарти. Але є стандарти, які неможливо відновити, доки не припиниться війна», — підкреслила Шуїця.

Вона додала, що нова хвиля українців, які тікають від війни і знищеної російськими ракетами інфраструктури, є цілком зрозумілою.

«Через зиму і російські атаки люди тікатимуть. Хто це витримає? Я це цілком розумію», — заявила вона.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з початку війни Україну залишили близько 7,9 мільйонів людей, більшість з яких жінки та діти. 

За прогнозами, російські удари по українській інфраструктурі викличуть нову хвилю біженців.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі