США розглядають можливість модифікувати безпілотні літальні апарати Gray Eagle для передачі їх Україні. Про це повідомляє CNN із посиланням на чиновників.
Ці зміни «дозволять уникнути ризику втрати чутливих технологій». Лише за цих умов Україна яка неодноразово зверталась до США щодо отримання цих БпЛА, може їх отримати.
«Існують певні технічні налаштування, які можуть бути зроблені, що може зробити це можливим у найближчій перспективі, однак такі речі є технічно складними і потребують часу», — цитує видання представника Конгресу.
Виготовлений компанією General Atomics дрон, відомий також, як MQ-1C, може нести чотири ракети Hellfire і летіти на висоті близько восьми кілометрів протягом майже 30 годин. У такій модифікації Україна, ймовірно не отримає його найближчим часом.
Речник Пентагону полковник Роджер Кебінесс не став коментувати конкретно Gray Eagle, зазначивши лише, що Міністерство оборони продовжує консультуватися з Україною щодо допомоги у сфері безпеки.
Білий дім, як повідомили у CNN, відмовився від коментарів, а компанія General Atomics не відповіла на запит про коментар.
Крім ракет, які він несе, згаданий дрон міг би надати українським силам більше можливостей по збору розвідувальних даних і проведенню розвідки на великій відстані, розширити допомогу артилерії у наведенні цілей і сприяти боротьбі з безпілотниками, які запускає Росія.
У червні повідомлялось, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість продажу Україні чотирьох безпілотних літальних апаратів MQ-1C Gray Eagle.
У листопаді американське видання The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела повідомляло, що адміністрація президента США Джо Байдена не надаватиме Україні безпілотні літальні апарати Gray Eagle через побоювання, що їх надання може сприяти ескалації конфлікту та бути сигналом Москві, що США надають зброю, яка може вражати позиції всередині Росії.