Іран та шість інших країн-парламентерів визнали у вівторок, що не вкладаються в дедлайнз укладенням 3 до 30 червня, повідомляє Reuters.
За джерелами агентства, дипломати з обох сторін відзначають, що через місяці переговорів залишаються дуже серйозні розбіжності для укладення ядерної угоди.
Незважаючи на запізнення до терміну, переговорники заявляють, що Віденські переговори триватимуть стільки, скільки необхідно для досягнення прийнятного компромісу: зняття санкцій з Ірану в обмін на обмеження масштабів ядерної програми Ірану.
За повідомлення Reuters, Госсектерарь США Джон Керрі у Відні очікує прибуття глави МЗС Ірану після консультацій в Тегерані з урядом, а також глав МЗС Франції, Німеччини, Росії, Китаю і Великобританії.
Як відомо, західні країни на чолі з США і їх союзники підозрюють Іран в розробці ядерних технологій для військових цілей під прикриттям атомної енергетичної програми, в той час як у Тегерані наполягають на виключно мирному характері програми.
При цьому дипломати вже заявили, що дедлайн щодо укладення угоди може бути перенесений на 9 липня, останній день, коли вона може бути представлена на розгляд Конгресу США для схвалення, після чого президент Барак Обама може зупинити дій санкцій проти Ірану.
Основні розбіжності сторін в рамках можливої угоди залишаються через блокування з боку Ірану допуску іноземних місій для інспекції військових ядерних об'єктів. Так, минулого тижня парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.
Також повідомлялося, що верховний лідер Ірану нівелює попередні досягнення в ядерних переговорах.
У своєму виступі в прямому ефірі державного телебачення верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї зажадав, щоб санкції з Тегерана бути зняті, перш ніж країна покаже частину своєї ядерної інфраструктури і, перш ніж міжнародні інспектори перевірять виконання нею зобов'язань.
Алі Хаменеї раніше виключив можливість проведення міжнародної інспекції військових об'єктів Ірану, і виступив проти надання доступу до ядерних вчених.
Повідомлялося, що процес переговорів щодо ядерної програми Ірану істотно сповільнився. 12 червня у Відні пройшов черговий раунд переговорів. Тегеран наполягає на тому, щоб у міжнародних інспекторів не було доступу на військові бази Ірану, тоді як для Заходу дана умова є одним з основних.