Угорщина відмовилася посилити тиск на РФ на вимогу США – WSJ

Поділитися
Угорщина відмовилася посилити тиск на РФ на вимогу США – WSJ Угорський прем'єр заявив про це послу США в Будапешті © © European Council
Союзник НАТО відмовився проводити політику стримування впливу Росії і Китаю в Європі.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у відповідь на вимогу США проводити більш жорстку політику стосовно Росії і Китаю заявив, що країна прагне "до такої ж нейтральної політики по відношенню до цих країн, яку проводить Австрія". Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела. Угорський прем'єр заявив про це послу США в Будапешті під час зустрічі в грудні минулого року, однак це стало відомо зараз.

Помічник прем'єр-міністра Угорщини заявив, що Будапешт має намір зберігати членство в НАТО з урахуванням того, що Альянс гарантує безпеку країни. Проте Орбан категорично проти тиску США, спрямованого на те, щоб Угорщина проводила політику стримування впливу Москви і Пекіна в Європі, повідомив високопоставлений чиновник, зазначає "Європейська правда".

Наголошується, що в останні тижні США прагнуть згуртувати соратників по НАТО для протидії потенційному кібершпіонажу з боку Китаю, а також протягом багатьох місяців заохочують НАТО до посилення підтримки України на тлі російської агресії.

"Орбан відмовився від дій в обох напрямках. Як і інші європейські лідери, він запросив Китай інвестувати в інтернет-інфраструктуру його країни. Він також блокує проведення зустрічей з Україною в НАТО на міністерському рівні, оскільки, як говорить його уряд, він хоче, щоб в українських школах було більше уроків угорською", - йдеться в повідомленні.

Як пише у статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва та Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" і "Чи доведе "мова" до Брюсселя?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі