Влада Угорщини винесе на референдум питання про те, чи слід країні погоджуватися на прийом мігрантів за квотою, встановленою для неї Євросоюзом. Дата проведення референдуму поки не призначена, пише ВВС.
Угорщина є одним з головних супротивників плану керівництва ЄС розмістити на території держав, що у нього входять, ще 120 тисяч мігрантів. Однак, незважаючи на протести Будапешта, цей план був прийнятий у вересні минулого року. Угорщина опинилася в числі країн, які тепер зобов'язані прийняти нових мігрантів.
На думку прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, запропоновані Євросоюзом квоти "можуть радикально змінити культурну і релігійну ідентичність Європи".
"Ми вважаємо, що введення квот для розселення мігрантів без підтримки народу дорівнює зловживанню владою", – сказав угорський прем'єр.
У 2015 році в Європі вибухнула міграційна криза через військові дії на Близькому Сході, зокрема, через війну в Сирії. Тільки за офіційними даними, в минулому році в країни ЄС в'їхали майже 2 млн мігрантів.
Минулої осені через наплив біженців, Угорщина побудувала огорожі на кордоні з Сербією, вирішила відгородитися стіною від Румунії і закрила кордон з Хорватією.
При цьому парламент Угорщини ухвалив закон про використання армії для охорони кордону від мігрантів. Військовим дозволили під час зіткнень з біженцями використовувати спеціальні засоби: гумові кулі, піротехнічні пристрої, а також гранати зі сльозогінним газом.
В ООН були "шоковані" діями Угорщини щодо біженців. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що неприйнятно використовувати сльозогінний газ і водомети проти людей, які шукають притулку.
У той же час, угорська влада повідомила про 20 поранених поліцейських в результаті зіткнень на кордоні з Сербією. В поліції стверджують, що застосовували сльозогінний газ і водомети, тому що в поліцейських через кордон летіли камені і шматки дерева.