Автор зазначає, що в Кореї американцям доведеться враховувати Пхеньян як самостійного гравця, незалежно від того, яку позицію займе Китай. Головним же чинником, що утримує США від застосування військової сили проти КНДР, був і залишається фактичний ядерний статус цієї держави. "Попереджувальний постріл", як це було зроблено в Сирії, цілком може спровокувати Пхеньян застосувати зброю масового ураження у відповідь.
"Пхеньян поки не загрожує території США, і його здатність завдати успішний удар по Японії не доведена. Але застосувати атомну зброю проти Південної Кореї Пхеньян зможе напевно. Це ставить під загрозу життя майже тридцяти тисяч американських військовослужбовців, розміщених на півдні Корейського півострова. Гарантовано усунути загрозу застосування КНДР атомної зброї для США буде дуже складно, і лише у разі одночасного масованого удару по багатьом північнокорейським об'єктам - фактично почавши повномасштабну війну", – пише Курнишова.
В Пекіні не повірять, що Вашингтон піде на такий ризик без по-справжньому вагомих підстав - реальної загрози власне американської території, зазначає експерт. А значить, продемонстрована в Сирії загроза не стане для китайського керівництва вагомим аргументом в переговорах з КНДР.
Раніше повідомлялося, що підтримка Північної Кореї може призвести Китай до серйозного конфлікту з США. Китаю доведеться балансувати між тиском Дональда Трампа і допомогою КНДР.
Детальніше про вплив удару по Сирії на відносини США і Китаю читайте в статті Юлії Курнишової "Сирійський хід" у грі Трампа і Сі Цзіньпіна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".