В цей же час, обставини його смерті лишаються загадковими. А пояснення Міноборони Росії про те, що 19-річний хлопець повісився в частині неподалік Латакії через проблеми в стосунках з дівчиною, суперечить деяким свідченням його армійських друзів і батьків.
Про це сьогодні пише видання Newsweek, нагадуючи, що смерть Костенка стала першою втратою, яку Москва визнала за період з початку війни в Україні. Батьки хлопця не вірять у пояснення Міноборони про самогубство.
"Ми розмовляли по телефону кожен день по півгодини. Він був життєрадісним і сміявся. Нам сказали, що він повісився через дівчину. Він би ніколи так не зробив. Я дуже добре знаю свого сина", - каже батько загиблого солдата Олександр.
Російський військовий, ім'я якого не розголошується і який дружив з Костенком, розповів, що теж не вірить у версію про самогубство. За його словами, на тілі Костенка він бачив поранення, які не характерні для повішеників.
"Його щелепа зламана, а череп на потилиці проламаний. Ще в нього зламана шия і на животі є порізи", - сказав військовий друг загиблого.
Один з однокласників Костенко, який був на похороні, теж розповів, що бачив на обличчі солдата багато ран. Тому йому теж здалося малоймовірним, що солдат наклав на себе руки.
В цей же час, Російська православна церква відмовилася проводити панахиду за Костенком через легенду про самогубство. Оскільки у конфесії вважають, що самовбивці вчиняють великий гріх.
Прес-секретар Міноборони РФ Ігор Конашенков оголосив, що розслідування смерті солдата в Сирії вже завершене. І він точно вбив себе сам. Але в це не вірять російські правозахисники, які обіцяють провести глибше розслідування і з'ясувати, що сталося насправді.
Кілька днів тому стало відомо про смерть першого солдата-контрактника Росії в Сирії. При цьому Москва вперше не приховувала його загибель. Оскільки з початку військової агресії проти України влада Росії приховує втрати своєї армії. Похорони загиблих солдатів тримають в таємниці, а їхні родини залякують.
Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла про перших загиблих росіян в Сирії. Представники опозиційної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини" підтвердили факт загибелі росіян, проте не привели деталей. Між тим, за інформацією спостерігачів, мова йде не про представників регулярної армії, які воюють в Сирії, а про добровольців.
У той же час українська розвідка повідомила про загибель 26 російських військових у Сирії зі складу 810 окремої бригади морської піхоти (Севастополь) Берегових військ Чорноморського флоту.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.