Заступник глави делегації Євросоюзу в ООН Йоаннис Враилас на засіданні Ради Безпеки всесвітньої організації заявив, що уряд сирійського президента Башара Асада не може бути партнером у боротьбі з терористичними угрупованнями, в тому числі "Ісламською державою" внаслідок своєї політики.
Враилас поклав на режим Асада "основну відповідальність за загибель 250 тисяч людей у ході конфлікту в Сирії. Представник ЄС зазначила, що дії проти ІД в Сирії "повинні здійснюватися в тісній координації з усіма партнерами і їх метою має бути "Даеш" (арабська назва ІД), "Джебхат ан - Нусра" та інші визначені ООН терористичні угрупування". При цьому Йоаннис Враилас засумнівався в тому, що авіаційні і ракетні удари Росії в Сирії відповідають даній вимозі.
"Атаки російських військових, які націлені не проти "Даеш" та інших позначених ООН терористичних груп, а проти помірної опозиції, викликають глибоку стурбованість і повинні негайно припинитися. Те ж стосується і порушень Росією повітряного простору сусідніх країн", - сказав Враилас.
За його словами, військова кампанія РФ в Сирії може призвести до затягування конфлікту і ставить під загрозу політичний процес, а також "посилює гуманітарну ситуацію і веде до зростання радикалізації".
"Нашою метою має бути деескалація конфлікту. ЄС закликає Росію зосередитися на зусиллях в рамках загальної мети з політичного врегулювання конфлікту", - повідомив представник ЄС в ООН.
В цей же час, Вашингтон засуджує Москву за теплий прийом Асада. 20 жовтня президент Сирії Башар Асад відвідав Москву. Це його перший закордонний візит вперше з початку війни в країні (з 2011 року - ред.) , і першою країною, яку він відвідав, стала Росія, яка три тижні тому почала масштабну військову повітряну операцію в Сирії в підтримку армії Асада.
За підсумками зустрічі спікер Путіна Пєсков повідомив, що вона була "досить тривала". Він зазначив, що глави держав встигли обговорити боротьбу з екстремістськими терористичними угрупованнями, а також продовження російської операції в Сирії та підтримку наступальних армій Дамаска.
За підсумками зустрічі Путін відзвітував перед главами Саудівської Аравії і Туреччини. У свою чергу, турецькі ЗМІ повідомляють, що в розмові з Путіним Ердоган в черговий раз висловив стурбованість російської військовою кампанією в Сирії, зокрема - про збільшилися потоки біженців після посилення авіаударів РФ за Алеппо, який розташований в 35 км від турецького кордону.