Комітет Європейського парламенту з закордонних справ закликав ввести додаткові санкції проти РФ і наблизити Україну, Грузію і Модову до ЄС, йдеться в ухвалених напередодні саміту Східного партнерства рекомендаціях.
Очікується, що ці рекомендації також будуть схвалені всім складом Європарламенту. Однак вони не будуть обов'язковими для виконання, повідомляє "Радіо Свобода".
У заяві наголошується, що незважаючи на введені санкції, військова присутність Росії в регіоні за останні роки тільки зросла, тому необхідно посилити санкційне тиск на Кремль.
У документі також міститься заклик створити привабливу довгострокову модель Східного партнерства-плюс для трьох з шести країн-учасниць програми ЄС Східне партнерство - України, Грузії та Молдови, які уклали з ЄС угоди про асоціацію.
Наближення до ЄС передбачає можливість у майбутньому приєднатися до митного союзу ЄС, енергетичного союзу, союзу цифрових технологій і шенгенської зони.
Серед інших пропозицій - прийняття додаткових односторонніх тарифних преференцій, скасування роумінгу, створення трастового фонду для приватних і державних інвестицій.
Також у документі йдеться про можливість скликати донорську конференцію для України "на підтримку гуманітарних потреб, викликаних конфліктом в Донбасі та анексією Росією Криму".
У тексті також зазначено, що угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною не представляють кінцевої мети в їх відносинах з ЄС.
Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що уряд Чехії не має наміру змінювати свою позицію щодо санкцій проти Росії, незважаючи на заяви президента Мілоша Земана, який висловився на користь їх скасування.
"Позиція Міністерства закордонних справ, чеського уряду залишається незмінною: санкції залишаються в силі і будуть залишатися в силі до того часу, поки не будуть виконані Мінські угоди", - заявила прес-секретар МЗС Чехії Міхаела Лагронова 10 жовтня.
Представник чеського зовнішньополітичного відомства вказала на важливість збереження єдності Євросоюзу в питанні санкцій.