Рішення про введення надзвичайного стану і призупинення дії громадянських свобод, закріплених в конституції Мальдівської Республіки, є останнім у серії тривожних подій в країні, заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби.
"Важливо, щоб всі конституційні права і фундаментальні свободи були негайно відновлені і щоб дотримувався належний правовий процес", - йдеться в комюніке, поширеному 5 листопада в Брюсселі.
У ЄС вважають, що в страен повинен бути проведений "справжній діалог про майбутнє країни з участю всіх політичних партій".
Євросоюз сподівається, що сторони конфлікту будуть вести себе відповідально та стримано, йдеться в повідомленні.
Раніше Сполучені Штати і Великобританія закликали влада Мальдівської Республіки відмовитися від надзвичайного положення, випустити політв'язнів і перейти до діалогу з протестувальниками.
4 листопада президент Мальдівської Республіки Ямин Абдул Гаюм оголосив у країні надзвичайний стан строком на 30 днів.
Приводом для введення НС стало виявлення схованки зі зброєю та вибухівкою. Цей арсенал, за деякими даними, міг бути використаний проти глави держави.
Генпрокурор Мальдівських островів Мохаммед Аніл повідомив, що рішення спрямоване на підтримання суспільної безпеки держави.
Наприкінці вересня був підірваний швидкісний катер Гаюма, президент не постраждав.
Влада звинуватили в організації теракту колишнього президента республіки Мохамеда Нашида, який був заарештований і засуджений до 13 років тюремного ув'язнення.
Примітно, що Нашид є основним потенційним опонентом Гаюма на майбутніх президентських виборах 2018 року.
Арешт екс-президента спровокував масові акції протесту в країні, так званий "кокосовий майдан", повідомляє "Новое время". У найближчі дні в столиці республіки Мале заплановано проведення масової акції протесту проти режиму Гаюма.
Реакцією президента на "майдан" стало введення надзвичайного стану і мобілізація кримінального елементу для боротьби з протестуючими.