У Єгипті стартував процес над колишнім президентом Мохаммедом Мурсі

Поділитися
У Єгипті стартував процес над колишнім президентом Мохаммедом Мурсі Мохаммед Мурсі
Єгипетські сили безпеки приведено у стан підвищеної готовності у зв'язку з початком судового процесу у справі щодо поваленого ісламістського президента Мохаммеда Мурсі. Колишнього лідера Єгипту на військовому вертольоті доставили до будівлі Каїрської поліцейської академії.

Колишнього президента Єгипту Мохаммед Мурсі 4 листопада доставлено до зали суду у Каїрі, де слухатиметься порушена проти нього справа. Про це з посиланням на місцеву поліцію повідомляє Agence France-Presse. Одночасно з поваленим главою держави до суду прибули інші провідні представники ісламістського руху "Брати-мусульмани", які теж проходять обвинуваченими у справі.

Мурсі звинувачують у причетності до загибелі демонстрантів біля президентського палацу у кінці 2012 року. Окрім того, колишнього главу республіки звинувачують у держзраді і підбурюванні до вбивства демонстрантів у місцях, де відбувалися зіткнення між прихильниками і супротивниками президента. Також екс-президента звинувачено у співробітництві з терористичним угрупованням ХАМАС.

Судитимуть Мурсі, місцезнаходження якого військові після повалення з липня тримали у секреті, у будівлі поліцейської академії на сході єгипетської столиці.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що Мурсі доставили у цивільному одязі. Після прибуття конвою у поліцейській академії зібрався нечисленний натовп його прихильників, які почали скандувати гасла.

Після того, як прихильники екс-президента пообіцяли вийти на вулиці з акціями протесту, у країні посилено заходи безпеки.

Забезпечення порядку біля будівлі академії доручено елітній бригаді спецназу, бійці якої зайняли позиції у всіх будівлях в окрузі. На постійному чергуванні знаходяться бойові вертольоти, а також транспортні гвинтокрилі машини, які, у разі виникнення збройних зіткнень, будуть готові викинути десант в будь-яку точку. МОЗ виділив понад дві тисячі машин швидкої допомоги.

Якщо провину Мурсі і його спільників буде доведено, їм загрожують вироки від довічного ув'язнення до смертної кари. Відомо, що сам Мурсі не визнає своєї провини і як і раніше вважає себе президентом.

Єгипетські військові повалили і заарештували Мурсі 3 липня 2013 року. Цьому передували масові демонстрації єгиптян, які були незадоволені ісламістським курсом влади і звинувачували її в неспроможності нормалізувати життя у країні. До моменту повалення Мурсі встиг пробути при владі трохи більше року. Він здобув перемогу на виборах голови держави, організованих тимчасовою військовою владою, які керували Єгиптом після лютневої революції 2011 року і повалення колишнього президента Хосні Мубарака. !zn

Читайте також:

У Єгипті заарештовано одного з лідерів "Братів-мусульман"

Режим надзвичайного стану в Єгипті буде знято 14 листопада

США призупинили військову і фінансову допомогу Єгипту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі