Нижня палата парламенту Японії схвалила закон, який дозволяє посилати за кордон війська країни, вперше після закінчення Другої світової війни. Це рішення було прийнято, незважаючи на протест декількох тисяч демонстрантів, повідомляє британське видання The Guardian.
Демонстранти тримали в руках плакати з написами: "Ні війни, ні вбивствам!".
За словами організаторів демонстрації, на акцію зібралися 100 тисяч учасників протесту. Вони хочуть зібратися на протест і в четвер.
Після прийняття законопроекту нижньою палатою парламенту документ повинен бути схвалений верхньою палатою. У разі несхвалення через 60 днів проект повернуть в нижню палату.
Прем'єр-міністра Сіндзо Абе (рейтинг якого стрімко падає) заявляє, що такий сміливий крок вітається у Вашингтоні, і закон має важливе значення для вирішення нових завдань, у тому числі таких, які стосуються зростання впливу Китаю.
"Ситуація з безпекою навколо Японії стає жорсткіше", - сказав Абе журналістам після голосування, яке бойкотували основні опозиційні партії. "Ці законопроекти є життєво важливими для захисту життя японців і повинні запобігти війну", - сказав він.
Критики кажуть, що такі зміни можуть заплутати Японію в конфліктах на чолі з США по всьому світу і порушують дев'яту статтю післявоєнної конституції.
Раніше стало відомо, що Японія може приєднатися до американського проведення регулярного патрулювання Південно-Китайському морі для забезпечення регіональної безпеки.
США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несе загрозу безпеці в цьому регіоні.
Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.
13 травня Пекін зажадав т від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звів районі спірних островів у Південно-Китайському морі.