Дві третини всіх смертей припадає на країни Африки та Південно-Східної Азії з низьким і середнім рівнем доходу. Основними причинами смерті підлітків є травми, отримані в результаті дорожньо-транспортних пригод, інфекції нижніх дихальних шляхів і самогубства. У ВООЗ наголосили, що 2015 році в результаті ДТП загинули 115 тисяч підлітків у віці 10-19 років. Більша частина жертв - хлопчики.
Що стосується дівчаток, то у віці 10-14 років вони найчастіше інфекції нижніх дихальних шляхів, такі як пневмонія, яка часто розвивається в результаті забруднення повітря всередині приміщень через використання брудних видів палива. Ускладнення під час вагітності, важкі пологи і наслідки аборту також є провідними причинами смерті дівчат у віці 15-19 років.
Крім того, експерти ВООЗ занепокоєні суїцидальними нахилами підлітків. Самогубство є третьою за значимістю причиною їх смерті.
"протягом десятиліть у національних планах охорони здоров'я не були визначені завдання по охороні здоров'я підлітків. А між тим відносно невеликі інвестиції, орієнтовані на підлітків, не тільки дозволять виростити здорових людей, але і поліпшать здоров'я наступних поколінь, забезпечивши величезну віддачу", - заявила помічник генерального директора ВООЗ Флавія Бустрео.
Раніше у ЮНІСЕФ заявляли, що забруднення повітря є значним супутнім фактором, щороку призводить до смерті 600 тис. дітей молодше п'яти років.