На початку червня, під час візиту Володимира Путіна в Баку на відкриття Європейських ігор, була досягнута таємна домовленість, що Азербайджан може почати обмежені військові дії в Нагірному Карабасі, повідомив DT.UA колишній керівник вірменської Служби національної безпеки Вірменії Давид Шахназарян.
Однак, за його словами, в останні місяці Вашингтон активізував свої дипломатичні зусилля в регіоні і зробив усе, щоб не допустити початку "гарячої фази". На думку Шахназаряна, Росії не залишається нічого іншого, як погодитися з умовами Сполучених Штатів.
"Переговорний процес щодо нагірнокарабаського врегулювання зусиллями США в Мінській групі ОБСЄ вступив у більш активний етап. У питанні забезпечення стабільності на Південному Кавказі Сполученим Штатам вдалося отримати офіційну згоду Росії на спільні дії, запропонувавши співробітництво у питанні контролю над лінією зіткнення між сторонами нагірнокарабаського конфлікту. Хоча не думаю, що найближчим часом у переговорах буде зафіксовано серйозний прогрес", - вважає Шахназарян.
Оглядач DT.UA Володимир Кравченко зазначає, що як вірменські, так і багато західних експертів вважають, що безпека й стабільність на Південному Кавказі залежать від того, як розвиватимуться відносини Росії і Азербайджану. І тому минулого тижня так уважно стежили за несподіваним візитом Сергія Лаврова до Баку, під час якого той обговорив з Ільхамом Алієвим нагірнокарабаську проблему. Ці переговори могли визначити майбутнє як Нагірного Карабаху, так і всього Південного Кавказу. Але, судячи з усього, поки що російська дипломатія не має пропозицій, які могли б улаштувати і Баку, і Єреван.
Докладніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Шантаж війною" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".