США стурбовані договором про постачання З Ірану-300, російських зенітних ракетних комплексів. Про це заявив представник Державного департаменту США Джон Кірбі.
Кірбі зазначив, що негативна позиція щодо угоди відома давно, і він вже висловлював стурбованість з цього приводу міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову.
Однак Кірбі додав, що хоч продаж цих систем і не потрапляє під міжнародні санкції ООН проти Тегерана, США ще належить з'ясувати подробиці договору, щоб встановити, чи не потрапляє цей продаж під їх власні санкції проти Ірану.
За даними агентства Bloomberg, Росія готується розпочати поставку комплексів С-300 в Іран в 2016 році, і РФ також модернізує деякі частини систем С-300 і переглядає умови контракту, в тому числі ціни.
18 серпня міністр оборони Ірану заявив, що Тегеран підпише договір з Росією про постачання С-300 вжена наступному тижні.
13 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким скасував заборону на постачання зенітних ракетних систем С-300 в Іран. Заборона на постачання зенітних ракетних систем С-300 був прийнятий у вересні 2010 року президентом Дмитром Медведєвим в рамках указу про виконання резолюції 1929 Радбезу ООН про обмеження поставок Ірану наступальних озброєнь.
Тегеран вкрай різко відреагував на це рішення Москви, подавши позов у Міжнародний третейський суд Женеви. У позові було заявлено про невиконання Росією умов контракту, позовні вимоги складають чотири мільярди доларів.