Увечері 22 травня в Анкарі був застрелений один з лідерів чеченської діаспори в 3Медет Унлю, що називав себе "почесним консулом" Ічкерії.
За даними місцевих ЗМІ, двоє невідомих піднялися до нього в офіс, кілька разів вистрілили в Унлю з близької відстані з пістолета з глушником, після чого втекли. Діяч помер на місці. Його тіло було виявлено тільки вранці 23 травня.
Як пише Hurriyet Daily News, нещодавно Унлю привернув увагу до своєї персони тим, що в одному з телевізійних інтерв'ю захистив чеченських братів Тамерлана і Джохара Царнаєвих, обвинувачених у скоєнні теракту в Бостоні. За словами Унлю братів підставили і їх самих обрали в якості "жертв", у зв'язку з чим його батьківщину несправедливо пов'язують із злочином.
Медет Унлю був призначений "почесним консулом" невизнаної Республіки Ічкерія в Туреччині в 2005 році. Разом з ним були призначені і консули Ічкерії в Грузії та Німеччині.
На цю посаду консулів призначив лідер чеченських бойовиків Абдул-Халім Сайдулаєв, наступник Аслана Масхадова, загиблий через рік під час зіткнення в Аргуні, пише газета "Известия".
Унлю використовував свій офіс як консульство Республіки Ічкерія. У Туреччині він представляв інтереси чеченської діаспори, від імені якої контактував з місцевою владою.
Втім, Унлю не був офіційним "почесним консулом". У Міністерстві закордонних справ Туреччини припустили, що він, ймовірно, сам себе проголосив.
"Офіційно у Туреччині є почесне консульство Російської Федерації в Ізмірі. Інших почесних консульств Росії у Туреччині немає. Будь-яке представництво іноземної держави, що належить до його республіки, автономії чи області, відкриває почесне консульство тільки через свій МЗС, тобто, в даному випадку, через Москву. Ми не отримували жодних заяв від російської сторони з питання відкриття почесного консульства Чеченської Республіки", - повідомили у прес-службі турецького МЗС.
Раніше Унлю був нагороджений ічкерійським орденом "Честь нації" нарівні з Наталією Естеміровою і Ганною Політковською.
Також повідомляється, що він активно співпрацював з ватажком сепаратистів Доку Умаровим. Зокрема, він домагався створення у Туреччині радіостанції з чеченською мовою, яка представляла б офіційну позицію радикалів. На своїй сторінці у соціальних мережах Унлю вивісив фотографію, де він сидить на тлі прапора сепаратистів і портрета Джохара Дудаєва.
Зазначимо, що це не перше вбивство чеченців у Туреччині. Так, восени 2011 року відбулося гучне вбивство трьох вихідців з Чечні у Стамбулі. Тоді від рук кілерів загинули Заурбек Амрієв, Рустам Альтеміров і Берг-Хаж Мусаєв. Двоє останніх імовірно значилися як організатори терактів, у тому числі і в січні 2011 року у столичному аеропорту Домодєдово. !zn
Читайте також:
Контррозвідка Німеччини побоюється терактів з боку вихідців з Кавказу
Захід побоюється "джихаду бідних": теракт у Бостоні порівняли з розстрілом у Тулузі
Курдські бойовики почали виведення своїх загонів з Туреччини до Іраку