Причиною звільнення стали урядові постанови, видані в рамках надзвичайного стану в країні та опубліковані в офіційному виданні Туреччини.
Так, зі Збройних сил Туреччини звільнені 637 військовослужбовців, включно з представниками сухопутних військ (155 осіб), ВМС (155 осіб) і ВПС (327 осіб). Ще близько 360 осіб звільнені з лав турецької жандармерії, 60 – з поліції, чотири людини – з берегової охорони.
Також звільнено майже 350 (341) співробітників Управління у справах релігії. У той самий час, 18 з них поновлені на посадах.
Загалом, згідно з постановами, на посадах поновлені 115 осіб, раніше звільнених за підозрою у причетності до бунтівників. Також постановами призначені понад 100 суддів.
Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася у Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 року, однак завершилася повним провалом – загинули щонайменше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється у 1500 осіб. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі та Анкарі.
Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Разом із безпосередніми учасниками путчу були заарештовані понад 50 тисяч держслужбовців, включно з військовими, суддями, викладачами університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках із повстанцями.
Як повідомлялося, у спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, який мешкає у США. В Анкарі вимагають екстрадувати Гюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року. Сам Гюлен наполягає на тому, що не має відношення до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутись до Туреччини у тому випадку, якщо його вина буде доведена.