В декількох містах Тунісу в четвер, 7 грудня, пройшли акції протесту проти заяви президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і намір в майбутньому перенести американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму, пише Reuters.
"Всі протести пройшли мирно, в столиці країни в центрі міста зібралися кілька сотень людей, які тримали прапори Палестини і плакати. Вони спалили прапор США і вчинили наругу над зображеннями прапора Ізраїлю", - пише Reuters з посиланням на очевидців.
Президент Тунісу Беджі Каїди Ес-Себсі направив лист главі Палестинської національної адміністрації Махмуду Аббасу, в якому засудив рішення США.
Профспілки та інші організації закликали тунісців продовжити протести 8 грудня після п'ятничної молитви.
Як повідомлялося раніше, у четвер також сталися сутички жителів палестинських територій з поліцією Ізраїлю, постраждали як мінімум 30 чоловік.
Згідно з повідомленням, 11 протестантів (сім в Секторі Газу і четверо в Західному березі) отримали поранення від вогнепальної зброї. Ще 20 осіб травмовано гумовими кулями. Один з потерпілих знаходиться в критичному стані.
Як повідомляється, протестувальники кидали каміння в ізраїльських поліцейських і скандували: "Смерть Америці! Смерть Трампу!".
Глава політбюро палестинського ісламістського руху "Хамас" Ісмаїл Ханієх заявив про відмову визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і закликав до нової, третьої арабської інтифади - повстання проти Ізраїлю. Він підкреслив, що палестинська проблема була головним наріжним каменем для арабського та ісламського співтовариства. Тому рішення Трампа стало кінцем одного періоду і початком нового розділу в палестинській політиці. За словами палестинського лідера "Хамасу", повстання повинно початися в п'ятницю.
Доля Єрусалиму - один з найбільш жорстких питань між Ізраїлем і палестинцями. Згідно з мирним договором 1993 року, статус Єрусалиму повинен був обговорюватися під час наступних етапів мирних переговорів.
Міжнародне співтовариство не визнає суверенне право Ізраїлю на Єрусалим. Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим став столицею їх майбутнього держави.
Всі країни, включаючи США, за винятком Болівії та Парагваю, розташували свої посольства в Тель-Авіві.
Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп активно виступав за перенесення диппредставництва в Єрусалим.