У Тбілісі розпочалася одинадцята ніч протестів проти відмови від європейської інтеграції. Акція проходить на тлі протестної ялинки - так називають учасники акції протесту незавершену конструкцію біля будівлі парламенту, яку нашвидкуруч встановили напередодні - вночі.
Зранку ялинка була прикрашена "хороводом" поліцейських, а потім активісти повісили на неї фотографії постраждалих і затриманих на мітингах, до вечора з'явилися прапори Грузії, України, США та ЄС. Також на ялинці розмістили фотографії тих, хто постраждав від дій поліції і «тітушок» - багато людей досі перебувають у лікарні.
Ялинка нагадує подібну, яка була встановлена в Києві напередодні Революції гідності. Це помітив і екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі, який перебуває в ув'язненні:
«І Янукович поставив новорічну ялинку, і він ухвалив репресивні закони, зокрема про заборону носіння масок учасниками під час протестів. Росія не допомогла навіть Асаду, а ви («Грузинська мрія») на кого сподіваєтеся?» - написав Михайло Саакашвілі.
Минула ніч минула без розгонів. Їх змінили напади на учасників акцій. Кілька десятків чоловіків у чорному одязі та масках били людей в околицях Руставелі, зокрема, в офісі «Коаліції за зміни».
Опоненти влади заявили, що за мобілізацією «тітушок» стоїть провладна партія і що на «розправи» відправили співробітників спецпризначенців у цивільному одязі. У «Грузинській мрії» категорично заперечують ці звинувачення. Виконавчий секретар правлячої партії, депутат Мамука Мдінарадзе, припустив, що опозиція сама влаштовує провокації «для картинки». Але цю його версію руйнує той факт, що напади відбувалися на очах у поліції, яка демонстративно не втручалася,повідомляє агентство Новости-Грузия.
Нагадаємо, у Грузії з кінця листопада проходять масштабні протести проти відмови уряду від євроінтеграції. Премʼєр країни Іраклій Кобахідзе заявляв, що сценарій "Майдану" в країні не повториться. На його думку, країну хочуть "українізувати" європейські чиновники. Своєю чергою речник Кремля Дмітрій Пєсков заявляв, що протестні акції у грузинській столиці нібито схожі за сценарієм на Помаранчеву революцію в Україні.
Рішення грузинського уряду відмовитися від переговорів про вступ Грузії до ЄС вивело на вулиці десятки тисяч людей. Протести стають дедалі масштабнішими і запеклішими. Але чи вдасться грузинам відстояти своє майбутнє?