У 1539 році один фламандський дворянин розіграв своїх слуг, давши їм жартівливі доручення 1 квітня. Перша ж згадка про свято датується 1686 роком, коли англійський письменник Джон Обрі згадав Fools Holiday (Свято Дурнів).
Одна з версій походження свята пов'язана з переходом на Григоріанський календар, який був введений у 1582 році. Тоді Новий рік був весняним святом і відзначався з 25 березня по 1 квітня. У 1563-1564 роках король Карл Дев'ятий реформував у Франції календар. Разом з тим, деякі люди продовжували відзначати Новий рік за старим стилем, інші ж сміялися над ними, дарували їм жартівливі подарунки і назвали "квітневими дурнями".
Повсюдну популярність свято набуває в XVIII столітті, коли англійці й французи розповсюдили його в свої колонії.
Найвідоміші розіграші, присвячені 1 квітня, навіть внесені в список 100 першоквітневих жартів усіх часів. До них відносяться, зокрема, падіння Пізанської вежі, фоторепортаж про літаючих пінгвінів, приземлення НЛО в Лондоні, перехід на десяткову систему вимірювання часу, зміна числа Пі з 3.14 на 3.0 та інші.
В Україні традиційно наймасштабніше святкування Дня сміху проходити в Одесі, де влаштовують щорічну Гуморину. У зв'язку із запровадженням карантинних заходів у нашій країні в цьому році фестиваль проходить у незвичному форматі – "на удаленке". Як повідомляє "VGorode Одеса", з 9 ранку департамент культури та туризму Одеської міської ради буде публікувати різні відео і фотосюжети, присвячені Гуморині, а найвідоміші комедіанти звернуться до одеситів онлайн.