У неділю, 11 жовтня, в світі відзначають Міжнародний день дівчаток. Свято було встановлено Генеральною асамблеєю ООН у 2011 році і покликане зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчатка, і заохочувати розширення прав і можливостей дівчаток і здійснення їхніх прав.
Як зазначає ООН, у світі кожна четверта дівчинка у віці 15-19 років не має ні роботи, ні освіти, ні професійної підготовки в порівнянні з 1 з 10 хлопчиків того ж віку. До 2021 року близько 435 мільйонів жінок і дівчаток будуть жити менш ніж на 1,90 дол. на день, включаючи 47 мільйонів, які виявляться в злиднях в результаті COVID-19.
Кожна третя жінка в світі піддавалася фізичному або сексуальному насильству. За деякими даними, в результаті пандемії коронавірусу зросла кількість випадків насильства по відношенню до жінок і дівчаток, в тому числі, випадків домашнього насильства.
У 60% країн як і раніше дискримінують право доньок на спадкування землі та інших активів, як на законодавчому рівні, так і на практиці.
Міжнародний день дівчаток націлений на просування таких принципів:
Жити без дискримінації за ознакою статі, бути захищеною від шкідливих практик і ВІЛ/СНІДу.
Вчитися новим навичкам щодо майбутнього, яке дівчатка вибирають самі.
Ставати поколінням активісток, які прискорюють соціальні зміни.
Темою свята в цьому році стала «Мій голос, наше рівне майбутнє». Її мета - показати, що дівчатка-підлітки намагаються домогтися змін шляхом активної участі в суспільному і політичному житті своїх країн.