Премію миру вручили раніше в Осло - її в цьому році отримав прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі - за мир, встановлений з суміжною державою Еритрея.
Лауреатами Нобелівської премії з фізіології і медицини стали американці Вільям Келін і Грегг Семенза і британець сер Пітер Реткліфф за відкриття механізму чутливості клітин до кисню та їх адаптації до його нестачі.
Нобелівської премії з фізики удостоєний канадець Джеймс Пиблз, швейцарці Мішель Майор і Дідьє Кело за відкриття в галузі астрономії та астрофізики.
Нобелівську премію за досягнення в області хімії отримали американець Джон Б. Гуденаф, британець М. Стенлі Віттінгем і японець Акіра Йосіно. Її присудили вченим за розробку літій-іонних акумуляторів, які зараз використовуються у всьому: від мобільних телефонів до ноутбуків і електромобілів.
Нобелівську премію з економіки отримали індійсько-американський дослідник Абхиджіт Банерджі, француженка Естер Дюфло і американець Майкл Кремер. Дослідникам присудили нагороду "за експериментальний підхід до подолання бідності в світі".
В 2019 році вручено відразу дві премії по літературі, одна з яких - за 2018 рік. У 2018 році премію з літератури не вручали через секс-скандал у журі.
Нобелівська премія в області літератури за 2018 рік присуджена польській письменниці і поетесі Ользі Токарчук "за уяву оповідача, який з енциклопедичною пристрастю являє перетин кордонів як форму життя"
З премією з літератури в 2019 рік знову стався скандал. Премію вручили австрійському письменнику Петеру Хандке "за впливовий твір, який з мовною винахідливістю досліджував периферію і специфіку людського досвіду", проте три країни - Туреччина, Албанія і Косово бойкотували церемонію, мотивуючи це тим, що Хандке підтримав Мілошевича та його жорстокість у Боснії і Герцеговині при розпаді Югославії, які визнані геноцидом. Три країни вважають, що письменникові, який виправдовує жорстокість, не може бути присуджена Нобелівська премія.
Суд в Стокгольмі ухвалив, що шведський фотограф і театральний режисер Жан-Клод Арно винен у згвалтуванні і засудив його до двох років тюремного ув'язнення. Раніше скандал навколо фотографа став причиною скасування вручення Нобелівської премії з літератури в 2018 році, повідомляє АВС News.
Сам Арно заперечував свою провину у двох зґвалтуваннях, суд визнав його винним за одним із них. Крім того, Арно підозрюють у тому, що він розголошував імена лауреатів премії в загальній складності сім разів, починаючи з 1996 року. Разом з тим, невідомо, чиї імена він розголосив і проводилося яке-небудь розслідування по цій справі.
Арно – чоловік поетеси і колишнього члена Шведської академії Катаріни Фростенсон, яка вийшла з академії у квітні.
Криза в Шведській академії виникла після того, як ряд ЗМІ повідомив про те, що 18 жінок звинуватили Арно в сексуальних домаганнях. За їхніми даними, чоловік використовував своє положення, щоб схиляти жінок до сексу. Сам Арно ці звинувачення спростовує. Тоді ж про вихід з академії заявили чотири письменника - Сара Стридсберг, Лотта Лотас, Черстин Екман і Клас Естергрен. Після початку кризи тільки десять членів з 18 активно продовжували роботу.
У зв'язку з цим було вирішено скасувати вручення Нобелівської премії по літературі в 2018 році.