Незважаючи на діючий у країні режим надзвичайного стану, на мітинг прийшли представники та прихильники різних політичних сил. Його організатором є опозиційна Республіканська народна партія (РНП). До акції також приєдналися представники президентської Партії справедливості та розвитку (ПСР).
taxim pic.twitter.com/C6do82Dfr1
- Sinan Özgenç (@sinanozgenc) 16 липня 2016 р.
Один з лідерів РНП Вели Агбаба під час виступу на мітингу жорстко розкритикував арешти і переслідування тисяч військових, держслужбовців і викладачів, які почалися після невдалої спроби військового перевороту.
#Istanbul : First cross-party rally to condemn the #TurkeyCoupAttempt Photos @Kilicbil @ozannkosee @PhotographyGO pic.twitter.com/gbupHQVaas
- AFP Photo Department (@AFPphoto) 24 липня 2016 р.
Спроба військового перевороту в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня завершилася повним провалом.
Вже наступного дня почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважає недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайїпу Ердогану.
Після невдалої спроби перевороту в Туреччині на три місяці запровадили режим надзвичайного стану, а також призупинили дію Європейської конвенції про права людини.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана" для DT.UA.