Десять американських штатів вдруге звинуватили Google і Facebook в тому, що компанії фактично поділили ринок інтернет-реклами. А це, в свою чергу, призвело до зростання цін на товари і послуги для американців, передає Bloomberg.
Генпрокурор штату Техас Кен Пакстон від 10 штатів США подав колективний позов на Google, звинувативши його в порушеннях антимонопольного законодавства. Про це повідомляє прес-служба офісу генпрокурора.
«Техас очолив коаліцію декількох штатів в судовому позові проти Google через численні порушення федерального антимонопольного законодавства і законів про захист прав споживачів», - сказано в повідомленні.
«Google - це монополія вартістю трлн доларів, яка нахабно зловживає своєю владою. Компанія схиляє керівництво Facebook погоджуватися на договірну схему, яка підриває саму суть конкурентного процесу. Google, по суті, торгує інсайдерською інформацією. Тут працює не вільний ринок, якби це було грою в бейсбол, то Google виступав би і пітчер, і відбиваючим, і суддею. Це суперечить законам штату і федеральному закону », - заявив Пакстон.
У тексті позову стверджується, що Google і Facebook вступили в змову, щоб поділити рекламний ринок в Мережі і уникнути конкуренції один з одним. Згідно заявою позивачів, за цими домовленостями Facebook отримував доступ до деяких секторах ринку інтернет-реклами, а Google зберігав лідируючу позицію на ньому в цілому. Обидві компанії координували свої дії при аукціонах, де розподілялися замовлення на рекламу.
Завдяки цьому змовою Google міг завищувати вартість реклами для своїх клієнтів. В кінцевому підсумку ця фінансове навантаження, як вказують позивачі, лягала на американських споживачів за рахунок підвищення цін і зниження якості продукції та послуг.
З Техасом згодні:
- Айдахо,
- Арканзас,
- Індіана,
- Кентуккі,
- Міссісіпі,
- Міссурі,
- Північна і Південна Дакота,
- Юта.
Позивачі мають намір залучити до процесу юриста Кена Старра, відомого по спробі імпічменту 42-го президента США Білла Клінтона.
Найбагатші люди в світі за рік стали ще багатшими, всупереч пандемії їх статки зросли на 20% або майже на два трильйони доларів.