У США є вибір дій на тлі загострення напруги з КНДР - WSJ

Поділитися
У США є вибір дій на тлі загострення напруги з КНДР - WSJ США не обов'язково воювати з КНДР, є інші способи натиснути на режим. © РИА Новости
Вашингтону не обов'язково йти на руйнівну війну проти ядерного Пхеньяна.

Важко уявити більш небезпечну риторику, ніж та та, до якої вдаються лідери США і 3 останнім часом. Якщо послухати заяви президента Дональда Трампа і північнокорейського диктатора Кім Чен Ина, може здатися, що вибір не великий: або визнати ядерний статус Пхеньяна, або йти на війну. Але насправді у США є досить широкий спектр інструментів, як відповісти північнокорейському режиму.

Про це на сторінках лояльної до Республіканської партії Wall Street Journal пише оглядач Джеральд Сейб.

Перш за все, Вашингтон може економічно тиснути на Пхеньян. Власне, адміністрація Трампа вже це робить. Минулого тижня вона оголосила про нові санкції, які ізолюють банки і компанії, які ведуть бізнес з КНДР.

Однак, автор зауважує, що існують і інші кроки, які можуть посилити ефект від фінансового тиску. Приміром, військові кораблі США можуть почати інтенсивно патрулювати води біля Корейського півострова, щоб перехоплювати судна, які будуть доставляти товари в Північну Корею в супереч санкціям. Це також підвищило б впевненість в тому, що ніхто не продає військові технології режиму.

По-друге, Вашингтон може вести так звану "війну не звичайного типу" або "некінетичну" війну, яка передбачає застосування тактики, не націленої на вбиство чи руйнації. Приміром, кібератаки могли б вивести з ладу певні північнокорейські системи і не дозволити країні провести новий запуск ракет. А електромагнітна атака могла б зупинити роботу важливих комунікацій.

По-третє, можна вести підривну діяльність і психологічну війну. КНДР лишається закритою країною. Але поширення в ній мобільних телефонів, DVD і компактних носіїв пам'яті дозволяє інформації із зовнішнього світу пробитися через державу пропаганду.

Також США можуть збити північнокорейську ракету. У Пентагона є системи космічного базування і потужні радари в Японії, які можуть швидко виявити запуск ракети. Крім того, на кораблях поблизу Північної Кореї базується система ПРО "Іджис", яку можна викопристати для таких цілей.

Також автор звертає уваги на інструменти інтенсивної дипломатії. Колишній заступник міністра оборони США Мішель Флурной, який працював у адміністрації Барака Обами, пропонує призначити спеціального представника президента США в Китаї, який буде займатися суто проблемою КНДР.

11 вересня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про посилення санкцій проти Північної Кореїу відповідь на ядерні випробування, проведені КНДР 3 вересня.

Проте вже вранці 15 вересня КНДР здійснила черговий ракетний запуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з району Пхеньяну, пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту у 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала у Тихий океан в двох тисячах км від мису Ерімо на острові Хоккайдо.

Детальніше про ядерні проблеми на Корейському півострові читайте у статті Віктора Константинова "Корейський ребус" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі